SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Adana’da Avrasya Geleneksel Okçuluk heyecanı başladı

Yüreğir Kaymakamlığı ve Yüreğir Belediyesi tarafından organize edilen geleneksel okçuluk müsabaka ve şenlikleri olan Etrac'ın 8'incisi (Avrasya Uluslararası Geleneksel Okçuluk Müsabakaları) Adana'nın Yüreğir İlçesi Mustafalar Köyü'nde 19 ülkenin katılımı başladı.

Güncellenme: 17:10, 08/10/2016
Adana’da Avrasya Geleneksel Okçuluk heyecanı başladı

600 yerli, 120 yabancı sporcunun katıldığı yarışmalarda atlı ve yaya okçuluk müsabakaları, kılıç kalkan, folklor ve mehter gösterileri düzenlendi.

BAŞKAN ÇELİKCAN: “ADANA BİR İLKİ YAŞIYOR”

ETRAC’ın dünyanın birçok ülkesinden sporcuların katılımıyla uluslararası bir organizasyon olduğunu belirten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan “Adana büyük bir organizasyona ev sahipliği yapıyor, bir ilki yaşıyor. Böylesine anlamlı bir organizasyonu Adanamızla buluşturmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Vatandaşlarımızı hafta sonu seyir zevki yüksek bir etkinlikle buluşturduk. Ata sporlarımıza, geleneğimize, milli değerlerimize sahip çıkıyoruz. Bütün sporcularımıza başarılar, vatandaşlarımıza da iyi seyirler diliyorum” dedi.

Çelikcan, şöyle devam etti:

“Ülkemiz adına da ilklerin yaşandığı etkinlikte Akrobasi gösterileri nefes kesiyor. Türkiye’de ilk kez Çevgan yani Batılıların ‘Polo’ dediği Orta Asya sporunun gösteri müsabakası, atlı okçuluk, atlı akrobasi, atlı cirit ve bir Orta Asya sporu olan ‘Gökbörü’ sporu da ilk kez Adana’da seyirciler ile buluşuyor. Etkinlikler 9 Ekim Pazar günü Mustafalar Köyü mesire alanında saat 10.00’da başlayacak kahvaltı programı ve saat 13.00’deki gösterilerle devam edecek. Saat 16.00’da ise ödül töreni düzenlenecek.”

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan’ın Yüreğir Kaymakamı Fatih Genel ile birlikte ev sahipliği yaptığı Etrac Yüreğir 2016 müsabakalarının ilk gününe AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, Adana Valisi Mahmut Demirtaş, AK Parti Adana İl Koordinatörü İsmail Bilen, AK Parti Adana Milletvekilleri Av. Mehmet Şükrü Erdinç, Tamer Dağlı, Fatma Güldemet Sarı ve AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni ile birlikte davetliler katıldı.