SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye Ukrayna maçının golleri ve özetini izle (GENİŞ ÖZET)

Dünya Kupası Elemeleri karşılaşmaları sürüyor, A Milli Takımımız Ukrayna karşısında 2 farkla yenik duruma düştüğü maçta 2-2'yi yakaladı ve 1 puanı hanesine yazdırdı. Türkiye Ukrayna maçının özeti, pozisyonları ve golleri haberimizde. Türkiye Ukrayna maçı özet izleme ayrıntıları...

Güncellenme: 12:42, 07/10/2016
Türkiye Ukrayna maçının golleri ve özetini izle (GENİŞ ÖZET)

A Milli Futbol Takımımız 2-0 geriye düştüğü maçta yıkılmadı, toparlandı ve 2-2’lik beraberliği sağladı. Dört gollü Türkiye Ukrayna maçının özeti de maç gibi nefes kesici oldu. Ay-yıldızlı ekibimiz Hırvatistan maçında sonra ikinci maçında da berabere kalarak puanını 2'ye yükseltti. Türkiye Ukrayna maçının özetini ve gollerini izlemek için aşağıdaki Türkiye Ukrayna maç özeti yazısına tıklayabilirsiniz.

TÜRKİYE UKRAYNA MAÇI ÖZET İZLE

ALMAN HAKEM ÇILDIRTTI!

2018 Dünya Kupası Elemeleri'nde A Milli Futbol Takımı, Ukrayna'yı Konya Büyükşehir Belediye Stadı'nda ağırladı. Karşılaşmada Alman hakem Manuel Grafe, A Milli Takım 2-0 gerideyken, adeta izleyenleri çıldırtan kararlar uyguladı. 32 ve 34. dakikalarda milli yıldız Emre Mor'a ceza sahası içinde yapılan sert müdahaleleri göremeyen Manuel Grafe, verdiği kararlar ile Türkiye'nin 2 tane penaltısına mâni oldu.

ERMAN TOROĞLU’DAN SERT SÖZLER

A Milli Futbol Takımı, 2018 Dünya Kupası Elemeleri ikinci maçında Ukrayna ile Konya Büyükşehir Belediye Stadı'nda 2-2 berabere kaldı. Eski hakem ve spor yorumcusu Erman Toroğlu, maç sonunda değerlendirmelerde bulunurken sert ifadeler kullandı. A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Fatih Terim'in 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası'ndan sonra kadroya almadığı futbolcular hakkında konuşan Toroğlu, “Kıçı başı oynayan, ıslıklandığı zaman yan top yapan, ‘Türkiye'ye gelince hesap soracam' diyen futbolcu grubu istemiyorum kardeşim” dedi.

MEHMET DEMİRKOL’DAN EMRE MOR’A ELEŞTİRİ

Ünlü futbol yorumcusu Mehmet Demirkol, Emre Mor'un agresif tavırlarını eleştirdi. Küçük yaşta ve sempatik olmasa Emre Mor'un kırmızı kart göreceğini belirten Demirkol, maçta sinirlerine hakim olamayıp hakemlere sürekli itiraz eden Caner Erkin'i de yerdi.

İşte Demirkol'un o sözleri:

“Oyunun kurulumunda Hakan'dan faydalanabilirdik. Hakan sırtı dönük oyunda yok. Oyununu direkt kurulumuna katkı sağlaması lazım. Oğuzhan Selçuk gibi oyuncular olsa kadroda zor yer bulur.” “Nasıl Emre'ye o topu verdiler serbest vuruşta akıl alır şey değil. O pozisyonun asıl oyuncusu Caner. Daha iyi kesebilir o bölgeden. Emre Mor'un oyun olarak öğrenmesi gereken şeyler var. O sempatisi, yaşı çok küçük olmasa kırmızı kart görür. Dortmund'da böyle şeyler olmaz. Bu maç Konya'da değil de Kiev'de oynanamış olsa kırmızı kart görmüştü Caner. Hala ayaktayız, beraberlik kötü sonuç değil. Takımlar kuruluyor daha. Yenilgi deprem etkisi yaratabilir, birçok fay hattını oynatabilir. Rakip güçlü çünkü. “

Yayınlanma Tarihi:09:41,