SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İkinci yarı yetmedi

PERŞEMBENİN gelişi çarşamba'dan belliydi. Milli takım stadını ve seyircisini buldu. Konya'daki taraftarlara teşekkür etmek boynumuzun borcu. Fakat bu bize yeter mi? Krizlerden motivasyon sağlamaya çalışmak, direnci ve hırsı arttırmanın yolu mu ? Mercedes krizi, Gökhan Töre-Ömer Toprak tartışması (o varsa biz yokuz) bu maçta o yok (Töre) bu var. Bu da yetmez! Avrupa Şampiyonası'nın faturasını kesme çabaları Dünya Kupası'na taşındı.

“Bu milli takım benim.” “İstediğimi alırım hesap vermem.” “Futbolda şansa yer yok.” Son dönemde hocanın incilerinden bir kaçı. Barcelona'da milli takıma çağrılmayan tek oyuncu bizim oyuncumuz.

Maça iyi başlayan Ukrayna oldu, her ne kadar topa pres yapmada başarılı gözüksekte, topsuz alanda boşlukları değerlendirmeye çalışan rakibi takip edemedik. Karşılığınıda Ömer Toprak'ın yaptırdığı penaltısı ile maça yenik başladık ve kendimize gelemeden ikinci golü de yedik. Ukrayna'nın penaltısını çalmakta tereddüt etmeyen Alman hakem, Emre Mor'a yapılan sert müdahalelerde ise penaltıyı es geçti. Tesellimiz ilk yarının uzatmasında Ozan'ın attığı kafa golü oldu.

İkinci yarıya 2 değişiklikle başlayan millilerimiz, Konya'daki seyircinin muhteşem desteği ile oyunun insiyatifini eline geçirerek gol aramaya başladı. Bunlardan birinde de Cenk'in talihsiz vuruşu direkten döndü. Mehmet Topal'ın da milli takım için klasik olan yerine geçmesi ile geri dörtlümüz güven vermeye başladı. Orta sahadan Ozan'ın çıkıp, Volkan Şen'in girmesi hücum gücünü arttırdı. Cenk'in aldığı penaltıyla topun başına geçen Hakan Çalhanoğlu, maçı beraberliğe getirdi. İkinci yarıdaki futbolla galibiyet hakkımızdı ama olmadı.

Yazarın Diğer Yazıları