SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fatih Terim: Oyuncular saha dışı olaylardan etkilendi

Fatih Terim, Türkiye-Ukrayna maçı sonrasında önemli açıklamalar yaptı. Deneyimli çalıştırıcı, futbolcuların saha dışı olaylardan etkilendiğini ve bunun oyunlarına olumsuz yansıdığını belirtti.

Güncellenme: 00:55, 07/10/2016
Fatih Terim: Oyuncular saha dışı olaylardan etkilendi

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, bazı oyuncuların saha dışı tartışmalardan etkilendiğini söyledi. Teknik ekip olarak bunun ortak kararları olduğunu dile getiren Terim, bu etkilenmenin oyunlarına da tesir ettiğini iddia etti.

Fatih Terim’in maç sonu açıklamaları şu şekilde:

“Başlangıcımız iyi olmadı, ama ne kadar olaylardan sıyırmaya, ayırmaya, korumaya da çalışsak, demek ki etkilendiler. Çok kötü bir oyun, başka bir izah tarzı yok”

İkinci yarıda giren arkadaşlarımız baya iyi koştular, iyi mücadele ettiler. Memnunum ama skordan memnun değiliz. 2-0’dan 2-2’ye gelmek bizim için önemlidir. Türkiye standartlarının üstünde koşuyoruz belki ama rakipten 7 kilometre… Konuşmadık henüz ama oyuncular etkilenmiş gözüküyorlar. Oyuncu değişikliklerini yaparken birçoğunun yüzünde o ifadeyi görüyorsunuz. Oyuncularınızı tanıdığınız için üzülüyorsunuz ama oyun devam ediyor. Bazıları bunu kaldıramıyor, kim hangi derece bilmiyorum ama başlangıçta hepimizin ortak kararı bu. Futbol dışı olayların milli takıma yansımaması lazım ama bazen böyle oluyor.

06 Ekim 2016Mehmet Demirkol Emre Mor`u eleştirdi: Yaşı küçük olmasa…Futbol yorumcusu Mehmet Demirkol, Emre Mor’un Türkiye-Ukrayna maçındaki agresif tavırlarını eleştirdi.İlgili Haberi Oku

Çok maç var ama söylemek zorundayım daha birçok maç var.Çok şey değişir. Biz İzlanda ile oynadıktan sonra 2 deplasman oynamış oluyoruz. Herkes herkesi her yerde yenebilir. Kaybetmemek önemli ama kazanamamak da bir o kadar bizim aleyhimize üzücü. Bugün tek tesellimiz bazı gençlerimizin bizi mutlu etmesi. 2-0’dan sonra ortaya çıkan başkaldırış ve geri dönüş sevindiricidir. Önümüzdeki dönem savaşan bir takım çıkacağı düşüncesindeyim. Kaybetmemek güzel ama kazanmak isteyen ve bunu insanımıza aşılamak isteyen birisiyim. Finlandiya maçı bizim için çok kritik bir maç olarak gözüküyor.

07 Ekim 2016Andriy Shevchenko`dan Emre Mor sözleriUkrayna Teknik Direktörü Andriy Shevchenko, “Sonucun 2-0 kalmasını isterdim ama oyun şemaları değişti. İkinci yarı kanatlarda üstünlük kurdular. İkinci yarı yorgunluk hissedildi ve biz buna karşı koyamadık” dedi.İlgili Haberi Oku

Yayınlanma Tarihi:00:25,