SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’ın yeni sloganı: Efendi

Beşiktaş'ın bu yılki sloganı ‘Efendi’ oldu. Geçtiğimiz iki yılda ‘Feda’ ve ‘Gururlan’ sloganlarıyla sezona başlayan siyah-beyazlılar bu sezon 'Efendi' dedi.

21:14 -
Beşiktaş’ın yeni sloganı: Efendi

‘Feda' ve ‘Gururlan'ın ardından Beşiktaş bu sefer ‘Efendi' dedi. Beşiktaş’ın bu yılki sloganı ‘Efendi' oldu. ‘Efendi' sloganı Yılmaz Erdoğan'ın seslendirdiği manifesto ile tanıtıldı. Kulüp sitesinden yayımlanan ‘Efendi manifestosu’ şu şekilde: “Nasıl olursa olsun kazan' değil de, ‘şerefinle oyna hakkınla kazan' diyen nasıl biridir?

Büyük haksızlıkların karşısında en keskin sözü ‘Beşiktaş'ı üzmesinler' olana ne denir?

Türkiye tarihinde en fazla centilmenlik kupası alan takım nasıl bir takımdır?

Aynı uçakta yolculuk ettiği rakip takım sporcuları gücenmesin diye sevincini belli etmeyen sporculara ne desek yaraşır?

‘Tek namağlup takım', ‘üst üste en çok yenilmeyen takım', ‘art arda en çok maç kazanan takım' olup hükmedene ne denir? İyi gününde, kötü gününde hep bir şekilde gündeme damgasını vuran mağrur güce ne ad verilir?

Tezahüratta desibel rekorları kıran, yaz kış demeden takımın yanında olan, üşüyen çocuklar için atkısını çıkarıp sahaya atan taraftar nasıl bir taraftardır?

15 Temmuz'dan sonra ezeli rakiplerini Vodafone Arena'ya davet ederek birlik çağrısını herkesten önce yapan spor kulübünün hak ettiği unvan ne olabilir?

Tertemiz tarihiyle, her daim centilmenliğiyle, her koşulda hakkaniyetiyle, ne olursa olsun 113 yıldır başı dik, asla boyun eğmeyecek. Çünkü o ‘EFENDİ BEŞİKTAŞ'.”

Fikret Orman: “Beşiktaş bu unvanı hak etmiştir”

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman ise, yaptığı yazılı açıklamada, “Feda ve Gururlan projeleri geçtiğimiz iki yılda taraftarımızca büyük kabul gördü. Bu yıl da ‘Efendi Beşiktaş' diyoruz çünkü Beşiktaş duruşuyla Türk sporunda her zaman ayrı bir yere sahip olmuş ve bu unvanı hak etmiştir. Koşullar ne olursa olsun centilmenliğinden, yardımseverliğinden, gururlu ve mağrur tavrından taviz vermemiştir. Dostluğun ve doğruluğun öncüsü olmuş; şerefiyle oynayıp, hakkıyla kazanmıştır” dedi.