SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Gökhan Töre dönüş biletini erkene aldı!

Beşiktaş'ın sezon başında West Ham United'a 1 yıllığına kiraladığı Gökhan Töre, devre arasında siyah beyazlı takıma dönmeye hazırlanıyor. Gökhan'ın ocak ayında dönmesine sıcak bakan teknik direktör Şenol Güneş, konuyla ilgili yönetime olumlu rapor verdi.

Güncellenme: 09:57, 06/10/2016
Gökhan Töre dönüş biletini erkene aldı!

Beşiktaş’ın sezon başından West Ham United’a 1 yıllığına kiraladığı Gökhan Göre, sözleşmesini tamamlamadan geri dönmeye hazırlanıyor. İngiltere’de istediği forma şansını bulmayan ve daha fazla süre almak için siyah beyazlı takıma dönmeyi düşünen Gökhan için teknik heyetten de olumlu rapor çıktı.

Ntvspor’un haberine göre; Teknik direktör Şenol Güneş, yönetimle yaptığı toplantıda, sezonun ikinci yarısı itibariyla Gökhan’ı yeniden kadroda görmek istediğini dile getirdi. Bu durum sonrası West Ham ve Gökhan ile temasa geçmeye hazırlanan siyah beyazlı futbol komitesi, şartlarda anlaşılması halinde milli futbolcuyu sezon sonunu beklemeden kadrosuna katacak.

Sezon başında yaklaşık 3 milyon Euro kiralama bedeliyle İngiltere’nin yolunu tutan Gökhan’ın sözleşmesine 13 milyon Euro’luk satın alma opsiyonu maddesi konulmuştu. Gökhan’ın ocak ayında Beşiktaş’a dönmesi halinde bu opsiyon geçersiz olacak.

West Ham United formasıyla bu sezon 6’sı 11 olmak üzere 8 maça çıkan Gökhan Töre, Beşiktaş’ta görev yaptığı 35 maçta 6 gol atarken, 7 asist yapmıştı.