SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Zeljko Obradovic: Oyuncularıma teşekkür ediyorum

Sezona kupayla başlayan Fenerbahçe'nin başantrenörü Zeljko Obradovic, Anadolu Efes galibiyetinin ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

Güncellenme: 23:15, 05/10/2016
Zeljko Obradovic: Oyuncularıma teşekkür ediyorum

Zeljko Obradovic, galibiyet ile ilgili olarak, “Anadolu Efes'in de hakkını vermemiz gerekiyor. İyi maç çıkardılar. Maça iyi başladık ama rakibimiz maç içerisinde bizi yakaladı. Oyuncularıma özellikle teşekkür ediyorum. Sezonun başındayız ve bu kadar ciddi bir maçı kazanmak kolay değil. O yüzden oyuncularıma özel bir teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Coşkulu taraftarı öven Sırp çalıştırıcı, “Taraftarımızın da desteği muhteşemdi. Sadece burada değil oynadığımız her maçta bize destek oldular. Bugün sadece ilk maçı kazandık ve gerçek hayata hazır olmamız gerek. Çünkü bundan sonra daha da zor olacak” şeklinde konuştu.

THY Euroleague ile ilgili kadro derinliğini sonuna kadar kullanacaklarını söyleyen Obradovic, ‘Dediğiniz gibi Euroleague’in formatında bir değişim oldu. Bugünkü gibi sahaya girdiğinde 1-2 dakika bile oynasa katkı verecek oyunculara ihtiyacımız gerekiyor. Sezon boyunca benchten bu katkıyı almamız gerekiyor. Her oyuncuya ihtiyacımız var” diyerek sözlerini noktaladı.