SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Özgecan Basketbol Turnuvası geleneksel hale getirilecek

Mersin Büyükşehir Belediyespor Genel Menajeri Melahat Aydın, Özgecan Basketbol Turnuvası'nı geleneksel hale getirmek istediklerini söyledi.

13:25 -
Özgecan Basketbol Turnuvası geleneksel hale getirilecek

Mersin Büyükşehir Belediyesi, bu yıl ilkini düzenlediği ‘Özgecan Basketbol Turnuvası’nı geleneksel hale getirmek istiyor. Büyükşehir Belediyespor Genel Menajeri Melahat Aydın, bu yıl ilkini düzenledikleri turnuvanın güzel ve çekişmeli geçtiğini ifade ederek, “Bu turnuvayı geleneksel hale getirmek istiyoruz. Takımlar turnuvada kendi eksiklerini ve oyuncularının son durumunu gördü” dedi.

Geçtiğimiz hafta Mersin’de düzenlenen ve Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi ekiplerinden 8 takımın katıldığı Özgecan Basketbol Turnuvası’nda birinciliği İstanbul Üniversitesi kazanmıştı. Beşiktaş, Fenerbahçe, Canik Belediyespor, Adana Aski, Abdullah Gül Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Mersin Büyükşehir Belediyespor ve Mersin Basketbol Doğuş Hastanesi’nin mücadele ettiği turnuva, 4 gün sürmüştü. Edip Buran Spor Salonu’nda 16 maçın oynandığı turnuva, kıyasıya mücadelelere sahne olmuştu. Turnuva ile ilgili açıklama yapan Mersin Büyüşehir Belediyespor Genel Menajeri Melahat Aydın, bu yıl bu turnuvayı ilk kez düzenlediklerini söyledi. İlk turnuvaya özel bir isim verdiklerini belirten Aydın, “2 yıl önce Mersin’in Tarsus ilçesinde bir kızımız vahşice öldürülmüştü. Özgecan Aslan kızımızın ismini bu turnuvada yaşatmak istedik. Çünkü kadına şiddet olayları halen sürüyor ve buna tepki göstermemiz gerekiyor. Bu konuda da hem Özgecan’ımızı unutturmamak hem de kadına şiddete karşı duruşumuzu göstermek adına bu isimle turnuvayı düzenledik” şeklinde konuştu.

“TAKIMLAR SON DURUMLARINI GÖRDÜLER”

Turnanın 4 gün sürdüğünü belirten Aydın, “Turnuva çok güzel ve keyifli oldu. Takımlar kendi eksiklerini ve oyuncularının son durumlarını gördü. Takımların kadrosu eksik olmasına rağmen çekişmeli ve kıyasıya maçlar oynandı. Bu ilk düzenlediğimiz turnuvaya katılan takımların hepsine teşekkür ediyorum. Mersinli taraftarlarda maçlara yoğun ilgi gösterdiler. 4 gün boyunca tribünleri doldurarak, takımlarına destek verdiler. Onlara da ayrıca teşekkür ediyorum. Bu turnuvayı bir kere yapalım, bitsin diye yapmadık. Bu organizasyonu geleneksel hale getirmek istiyoruz. İnşallah önümüzdeki yıllarda da bu turnuvayı yaparak, Mersinli basketbolseverlere güzel ve çekişmeli maçlar izletebiliriz” diye konuştu.

“HEDEFLERİMİZE BİR BİR ULAŞACAĞIMIZI DÜŞÜNÜYORUM”

Önümüzdeki günlerde Kayseri’ye gideceklerini de kaydeden Aydın, şunları söyledi:

“Lig başlamadan önce son hazırlık maçlarımızı Kayseri’de yapacağız. Orada düzenlenecek Erciyes Cup Turnuvası’na katılacağız. Yine bizim turnuvamız gibi 8 takım mücadele edecek. Artık son eksiklerimizi de orada görme şansı bulacağız. Ondan sonra lig maçlarına odaklanacağız. Tabi bizim hedeflerimizi var. O yüzden çok iyi hazırlanıyoruz ve bu tür turnuvalarda elimizden gelenin en iyisini ortaya koymaya çalışıyoruz. Bu yıl hem Avrupa’da hem ligde mücadele edeceğiz. Aynı zamanda ligin ilk yarısındaki sonuca göre Türkiye Kupası’nda da mücadele edebiliriz. Avrupa’da hedefimiz grupta ilk 4’e girerek, play-off oynamak. Ligde ise öncelikle ilk devreyi ilk 8 içinde tamamlamak istiyoruz. Çünkü ligin ilk yarısında ilk 8 içinde yer alacak takımlar Türkiye Kupası’nı kazanmak için mücadele verecek. Ligde ise bu yılki hedefimiz ilk 5’de yer almak. Önümüzde ligin başlamasına 18 günlük bir süre kaldı. İyi bir hazırlık dönemi geçirdiğimizi düşünüyorum. Kalan sürede de iyi çalışıp, hedeflerimize bir bir ulaşacağımıza inanıyorum.”