SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Manisaspor’da Sait Karafırtınalar dönemi

TFF 1. Lig'de düşme hattında kalan ve 6 haftada 3'üncü kez teknik direktör arayışına girişen Manisaspor'da dün akşam prensip anlaşmasına varılan Sait Karafırtınalar, resmen işbaşı yaptı.

Güncellenme: 19:11, 05/10/2016
Manisaspor’da Sait Karafırtınalar dönemi

Yönetimle Tarık Almış Tesisleri’nde bir araya gelen tecrübeli teknik adam, 4 saatlik toplantı sonrası anlaşmaya vardı. Sezon sonuna kadar göreve getirilen Karafırtınalar’ın yardımcılıklarını Fatih Uygun, Bekir Limanlar, Osman Bilik ve Salih Sayar yapacak. Tarzan’ı haftanın ilk antrenmanında da sezon başında eski Teknik Direktör Mehmet Altıparmak’ın istifasının ardından Koray Palaz işbaşı yapana kadar dümende yer alan Osman Bilik çalıştırdı.

Başkan Abdullah Mergen, Karafırtınalar’la anlaşılması konusunda Manisaspor’un bir milad yaşadığını belirterek, “Yeni hocamızla puan sıralamasında yukarılara çıkacağımıza inanıyorum” dedi. Mergen, futbolcularla yaptığı toplantı konusunda da, “Futbolcular son dört hafta alınan kötü sonuçlar ve takımın çalışma konusundaki eksiklerden şikayet ettiler. Durumdan üzüntülerini belirttiler. Bundan sonra takıma dört elle sarılacaklarını ve başarılı olacakları söylediler. Artık yeni bir dönem başlıyor” diye konuştu. Manisaspor’u iye tanıdığını söyleyen Karafırtınalar ise, “Çok çalışıp bu takımı yukarı taşıyacağız” dedi.