SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fatih Terim’in tazminatı 7,6 milyon Euro

A Milli Takım, Ukrayna ve İzlanda karşılaşmalarının hazırlıklarını, Fatih Terim - Arda Turan krizinin gölgesinde sürdürürken, dün tecrübeli teknik adamın sözleşmesi gündeme oturdu. Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim giderse 1.45 milyon Euro ödüyor TFF gönderirse 7.6 milyon Euro (Yaklaşık 27 milyon TL) veriyor.

09:12 -
Fatih Terim’in tazminatı 7,6 milyon Euro

2018 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri’nde oynayacağı Ukrayna ve İzlanda maçlarına hazırlanan ay-yıldızlı takımda Fatih Terim ile Arda Turan krizi sonrası dün de Terim’in sözleşmesinin detayları gündeme getirildi. Terim’in sözleşmesinin tartışmaya açılması, TFF’de ve Terim cephesinde şok etkisi yarattı. 15 Kasım 2013 tarihinde Türkiye Futbol Federasyonu ile Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim arasında imzalanan, yaklaşık 3 yılı geride kalan, 4 sayfa ve 7 maddeden oluşan sözleşme, tarafların tek taraflı fesih halinde birbirlerine tazminat ödemesini öngörüyor. Sporx haberine göre; Sözleşmenin 6.4’üncü maddesinde, “Bu maddede belirtilen erken fesih tazminatı, performans primi ve diğer hak edişler dışında, hangi nam altında olursa olsun, başkaca bir tazminat talep etmeyeceğini kabul eder” ifadeleri yer alıyor. Terim’in sözleşmeyi tek taraflı feshetmesi halinde ise tecrübeli teknik adamın federasyona bir milyon 450 bin Euro ödeme yükümlülüğü bulunuyor.

05 Ekim 2016Söz sırası Gökhan Gönül`de… Milli takıma neden alınmadı?Fatih Terim ile hiçbir sorun yaşamadığını söyleyen Beşiktaş'ın tecrübeli sağ beki Gökhan Gönül, sadece sakatlık ve maç eksiği nedenleriyle milli davet almadığını düşünüyor.İlgili Haberi Oku

YILLIK NET KAZANCI 3 MİLYON 500 BİN EURO

Futbol Federasyonu tek taraflı fesih hakkını kullanmak istediği takdirde çok ağır bir yükün altına girmek zorunda… Buna göre; örneğin Terim’in mukavelesi bugünlerde sona erdirilirse yıllık net maaşı 3 milyon 500 bin Euro olan Terim’e anlaşmasının gereği, geri kalan 26 aylık (aylık 261 bin Euro) ücreti taksitler halinde ödenecek. Bu rakam yaklaşık olarak 7 milyon 600 bin Euro’ya tekabül ediyor.

04 Ekim 2016Ve Arda Turan konuştu… A Milli Takım`ı bırakıyor mu?Fatih Terim’in A Milli Takım’a almadığı Barcelona’nın yıldız ismi Arda Turan, flaş açıklamalarda bulundu. İlgili Haberi Oku

VE SÖZ SIRASI FATİH TERİM’DE

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Ukrayna karşılaşmasına ev sahipliği yapacak Konya Büyükşehir Belediye Stadyumu’nda bugün 17.30’da bir basın toplantısı düzenleyecek. Deneyimli teknik adamın zorlu mücadeleye ilişkin yapacağı değerlendirmeler kadar özellikle son dönemde kadro tercihleriyle ilgili yapılan eleştirilere ve gündeme getirilen sözleşmesine ilişkin vereceği cevaplar merakla bekleniyor. Milliler, 18.30’da başlayacak ve ilk 15 dakikası basına açık tutulacak çalışma ile Ukrayna hazırlıklarını tamamlayacak.

Son güncelleme: 11:49 05.10.2016