SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Ergin Ataman’dan milli takıma yeşil ışık

Ergin Ataman’dan milli takıma yeşil ışık

Nesine.comile yapılan sponsorluk anlaşmasının imza töreninde konuşan başarılı koç Ergin Atman “Galatasaray’daki görevime devam ediyorum. TBF’nin part-time ya da full-time bir antrenörle çalışması kendi tercihidir” dedi.

Galatasaray’da Nesine.comile yapılan sponsorluk anlaşmasında konuşan Başantrenör Ergin Ataman, milli takıma şartlı şekilde yeşil ışık yaktı.

20 Eylül 2016Ergin Ataman`dan yeni sezon öncesi merak edilenlerGalatasaray Odeabank Başantrenörü Ergin Ataman, bu seneki hayalinin geçen seneki takımı koruyup, birkaç takviye yapmak olduğunu belirterek, “Transfer döneminde bizim dışımızda gerçekleşen olaylar, şanssızlıklar, cezalar oldu. Euroleague takımlarına baktığımızda 11 veya 12. bütçe konumundayız. Kadroya baktığımızda her mevkide iyi 2 oyuncumuz var. Astronomik transferler yapmadık, iyi transferler yaptık” dedi.İlgili Haberi Oku

Milli takımı bırakmadığını ve 3 yıllık sözleşmesinin sona erdiğini ifade eden başarılı koç şu ifadeleri kullandı:

“Galatasaray ile Haziran 2017'ye kadar sözleşmem var. Buradaki görevime devam ediyorum. TBF'nin bundan sonraki dönemde part-time ya da full-time bir antrenörle çalışıp çalışmamaları kendi tercihidir. Bildiğim kadarıyla 2017 Avrupa Şampiyonası'na kadar milli takımın herhangi bir faaliyeti de olmayacak. Sanırım TBF önümüzdeki günlerde kararını verecektir. Benim için her iki tarafta da görev yapmak gurur olmuştur, bundan sonra da böyle olacaktır.”