SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Terim soru sordurmadı ve açıkladı! Arda…

Yeni aday kadroyu açıklamasının ardından teknik direktör Fatih Terim bir basın toplantısı düzenledi. Terim'in Arda Turan başta olmak üzere bazı oyuncuların kadroya alınmaması konusundaki diyecekleri bekleniyordu. Geçen basın toplantısındaki gibi üstü örtülü ifadeler kullanan deneyimli teknik adam, tek sorumlunun kendisi olduğunu ve istediği kişiyi alıp çıkartacağını ifade etti.

17:30 -
Terim soru sordurmadı ve açıkladı! Arda…

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Ukrayna maçı öncesi düzenlediği basın toplantısında açıklamalar yaptı. Basın mensuplarının kadroya alınmayan futbolcularla ilgili soru sormasını istemeyen Terim, bu konu hakkında üstü örtülü açıklamalar yaptı. Kimse ile şahsi problemi olmadığını söyleyen Terim, kadroya alınmama konusunun prim meselesi ile ilgili olmadığını dile getirdi.

Terim’in sözlerinden satırbaşları şu şekilde:

Bildiğiniz gibi Dünya Kupası sürecinde. 6 ve 9 olmak kaydıyla bizi bekleyen 2 önemli karşılaşma var. Ukrayna ve İzlanda maçı var. Bun maçlar için teknik ve taktik anlamda iyi hazırlandığımızı düşünüyorum. İki takımı da iyi anlattığımızı, iyi analiz ettiğimizi düşünüyorum. Bu teorik ve pratik uygulamaları sahaya yansıtabilirsek, umuyorum ki düşündüğümüz, proglamladığımız şekilde yola devam ediyoruz.

“GÖNÜL İSTER Kİ RAKİBİMİZİ KONUŞALIM…”

Gönül ister ki maçlarımızı, takımımızı ve rakiplerimizi konuşalım ve onların analizini yapalım, ancak biliyorum ki gündeminizde başka şeyler var. Öncelikle medyayı ve kamuoyunu yakından takip ettiğimi bilmenizi isterim. Neler olup olmadığını bilerek konuşuyorum.

Türk futbolunun gelecek tasarımında ilgili kurum ve kuruluşlarıyla birlikte program oluşturarak, kısa, orta ve uzun vadede sonuç almayı hedefleyen bir yapıdır Türkiye futbol direktörlüğü. Önümüzdeki maçlar sonrasında TFF’nin kendi sayfasından Türkiye Futbol Direktörlüğü Faaliyet raporunu paylaşarak bazı kafanızda oluşmuş olan soru işaretlerini gidermek için arkadaşlarıma talimatı verdim.

 

“BAĞIRMAMI, ÇAĞIRMAMI BEKLİYORSUNUZ AMA…”

Milli takım öncesi, özellikle maç öncesi yaşanan, servis edilen, duyumla, yalanla beslenmeden dolayı bağırmamı, çağırmamı bekliyorsunuz. Beklentilerinizi karşılamayacağım, planlara alet olmayacağım. Görevim sorumluluğunda davranmaya, ihtiyacımız olan sağduyuyu göstermeye çalışacağım. Son günlerde çıkan milli takım kadrosuna aldığım veya almadığım oyuncularla ilgili yazılan yazılarda haksızca ve karalayıcı ifadelerle, servislerden gerçekten benim üzüntü duyduğumu ifade etmek isterim. Oradan buradan duydum diyerek ortaya atılan çirkin ithamların her biriyle tek tek mücadele edeceğimden emin olabilirsiniz. Ahlaksızca haber ve yorumlara prim vermeyeceğimden emin olabilirsiniz. Ben kendi açımdan gerekeni söylemişken meselenin şahsi olmadığını dile getirmiştim. Bu söylerken bedelini göze almış ve hatta milli menfaatleri kendi dünya duruşunu ve karakteri önüne koymuş devam ederken, aklı selim yorumdan kaçınan, beni suni planlarıyla yıpratmaya çalışanlara, kadroya aldığım veya almadığım oyuncuları yedirmem. Yaşananlar ne olursa olsun kimseye haksızlık yapılmasına seyirci kalmam. Gönlüm de buna razı gelmez.

KADRODA OLMAYANLAR İÇİN SORU ALMADI

Göz o ki dağın arkasını göre, akıl o ki başına geleceğini bile. herkes beni uzun bir süre içinde fark ettiğim; ama başkasının fark etmediği, benim daha önce gördüğüm şeyleri yeni yeni görmeye başladı. Önümüzdeki süreçte bu daha iyi ortaya çıkacaktır. Birlikte olmaya ihtiyacımız var. Sizleri buna davet ediyorum.

Daha nitelikli spor yayıncılığı konusunda sizlere daha çok dikkat ve hassasiyet rica ediyorum. Eleştirisinin medenice ahlaklıca arkasında duran var. Tercihlerime katılmasa da saygı çerçevesinde fikrini beyan edenler, geçmişteki bilgilerden bir takım ahımız var diyenler, bunların başımızın üstünde yeri var. Bugün milli takım ve kadro meselesi ile ilgili söyleyeceğim son sözler bunlardır.

Kadroda olmayan oyuncularla ilgili soru almayacağım. Sorularınıza cevap vermemek için değil… Ukrayna ve İzlanda ile ilgili sorunuz varsa, buyurun cevaplayayım.

05 Ekim 2016Fatih Terim: Emre Mor iyi yoldaUkrayna maçı öncesi açıklamalarda bulunan Fatih Terim, Emre Mor’un milli takım için çok önemli olduğunu ve çok özel yeteneklerinin bulunduğunu ifade etti.İlgili Haberi Oku

“İSTER ÖYLE ALIRIM, İSTER BÖYLE ALIRIM”

Ömer Toprak bir yaşanan olaydan sonra almadık. O arada onun sakatlıkları ve çeşitli vesileler oldu. Yarın olmayabilir, başkası da olabilir. İnanın bana şahsi kimseyle işimin olması mümkün değil. Antalya’da bu prim meselesi değil. Ne primler geldi ne primler gitti, o değil. Benim dışarıdaki herhangi bir oyuncuya geniş kadroyu yollamadığım olmadı. Caner’e gelince. Caner’e gerekçesini karşılıklı konuşarak açıkladım. Üçüncü tercih, dördüncü tercih… Bunun hesabını milli takım hocası vermez. İster öyle alırım, ister böyle alırım. Caner’in sağlık durumu var. İkisi de sıkıntılı. Doktorlarımız görüşüyor, birlikte istişare ettiler, bugün ilk defa idmana çıkacak. Hasan Ali için milli takım ve Fenerbahçe doktorları birlikte görüştüler. Risk olabileceğini belirlediler. Benim için en önemlisi sporcu sağlığı. Gökhan’ı almadım ben. Biraz daha forma girmesi lazım.

“YENİ OYUNCULAR KATACAĞIZ”

Mevlüt Fransa Ligi’nde epey gol atıyor. Enes önemli bir rol üstlendi. Hollanda’da. Yunus geçen seneden bu yana oynuyor, Cenk oynuyor. Hücum hattımızda böyle  durum var ve beni sevindiriyor. Bu sayıları çoğaltmak istiyoruz. Kaan oynamaya başladı Düsseldorf’ta, Hoffenheim’da bir çocuğumuz vardı. Yakım gelecekte bir sürprizimiz olacaktır. Çok beğeniyorum Kerem’i. Dünyanın ve Türkiye’nin her tarafındaki Türk oyuncuyu buraya katmaya çalışıyoruz.

Son güncelleme: 23:04 05.10.2016