SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Barda maç konuşması!

Barda maç konuşması!

A Milli Takımın Dünya Kupası I Grubu rakiplerinden İzlanda'nın Teknik Direktörü Heimir Hallgrimsson, önemli açıklamalar yaptı.

Yardımcılığını yaptığı Lars Lagerbäck’ın emekli olması ile İzlanda Milli Takımı’nın başına geçen Heimir Hallgrimsson, asıl mesleği olan Dişcilikle alakalı olarak “Randevu almıyorum ama parmaklarımı meşgul tutmak için 1-2 özel müşterim var. Aslında çok iyi bir dişçiyim.” dedi.

BAR 400 KİŞİYİ AĞIRLIYOR!

Taraftarlar ile aralarında özel bir bağ olduğunu belirten İzlandalı teknik adam, 2012 yılından beni uyguladıkları gelenekselleşmiş bir etkinliklerinide açıkladı. 2012 yılında Faroe Adaları ile yaptıkları dostluk maçı öncesi İzlanda Milli Takımı taraftar grubu Tolfan’ın gittiği bir bara uğrayan Lars Lagerbäck ve Hallgrimsson, buradaki taraftar ile kadroyu ve maçlarda kullanacakları taktikleri sebepleri ile beraber konuştuklarını açıkladı. Bundan sonra İzlanda’nın evinde oynadığı her maçtan önce bunu gelenek haline getirdiklerini belirten Hallgrimsson, 15 civarında kişi ile başladıkları etkinlikte şu anda barın 400 kadar kişiyi ağırladığını söyledi. Heimir Hallgrimsson “Bizim taraftarımız ile aramızda çok değişik, benzersiz bir bağ var. Bu bağ bozulmaması lazım. Bende Lars Lagerbäck’ın başlattığı bu etkinliğe devam ettiriyorum. Taraftarımızda bu etkinliğe gerekli özeni gösteriyor. Barda kesinlikle herhangi bir kayıt yapılmıyor ve basına sızan bir bilgi olmuyor” şeklinde konuştu.

OYUNCULARIM ÇOK AKILLI

Birçok oyuncularının İngiltere Premier Lig ve Championship takımlarında oynadığını belirten Heimir Hallgrimsson “Oyuncularım takım seçerken çok akıllı, zeki ve mantıklı davranıyorlar. Gidip yedek kulübesinde oturacakları takımları değil, ilk 11’de forma giyebilecekleri takımları tercih ediyorlar. Bizimde onlara tavsiyemiz bu zaten. Bu şekilde ancak formlarında düşüş yaşamazlar” ifadelerini kullandı.

HEDEF İKİ MAÇTA DÖRT PUAN

EURO 2016’dan sonra takımdan beklentilerin yükseldiğini belirten Hallgrimsson, 2018 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri’nde Hırvatistan, Ukrayna ve Türkiye’nin de yer aldığı grubun elemelerde yer alan en zor grup olduğunu söylerken, EURO 2016’da da mücadele eden dört takımın yer aldığı tek grubun kendilerininki olduğunu hatırlattı. Hallgrimsson, yarın Finlandiya ve Pazar günüde Türkiye’yi kendi sahasında ağırlayacak olan takımının bu iki maçtan dört puan çıkarmasının “fantastik” olacağını söyledi.

GENÇLERİMİZDE BAŞARILI

Genç Milli Takımlarının da çok başarılı olduğunu belinten İzlandalı teknik adam “İzlanda’nın futbol geleceği çok parlak. Artık bizi kimse hafife almamalı” diye konuştu.