SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ömer Toprak: Umarım yeni bir sayfa açarım

Ay-yıldızlı formaya kavuşmanın mutluluğunu yaşayan Bayer Leverkusen’in kaptanı Ömer Toprak, “Sanki milli formayı ilk kez giyecek gibi heyecanlı ve sevinçliyim. Artık yeni bir sayfa açıyorum” dedi

Güncellenme: 11:38, 04/10/2016
Ömer Toprak: Umarım yeni bir sayfa açarım

Bundesliga ekibi Bayer Leverkusen’in yıldızı Ömer Toprak, 758 gün sonra Milli Takım’dan yeniden davet aldı. Seyahat öncesi oldukça heyecanlı olduğunu ifade eden Ömer, “Sadece çok sevinçliyim. İlk kez davet edilmiş kadar heyecanlıyım. Benim için büyük bir sürpriz oldu” dedi. En son 9 Ekim 2014 tarihinde deplasmanda oynanan İzlanda maçında ay-yıldızlı formayı giyen Ömer Toprak, Borussia Dortmund galibiyeti sonrası Sabah’ın sorularını yanıtladı: “Yaşananlar geçmişte kaldı. Tek düşüncem Milli Takım kampına katılarak yine arkadaşlarım ile bütünleşmek. İki yılı aşkın bir süredir ay-yıldızlı formadan ayrı kalmak benim için kolay olmadı. Umarım yaşanan olumsuzlukları unutup yeni bir sayfa açarım.

04 Ekim 2016A Milli Futbol Takımı`nın EURO 2016 primleri belli olduİlgili Haberi Oku

23 MAÇTA OYNADI

A Milli Takım formasını ilk olarak 15 Kasım 2011’de Hırvatistan’a karşı giyen Ömer Toprak, toplamda 23 kez ayyıldızlı forma ile sahaya çıkarken, iki gol attı. Ömer, 29 Şubat 2012’de Slovakya, 29 Mayıs 2012’de ise Bulgaristan ağlarını havalandırdı.

NE OLMUŞTU?

Gökhan Töre’nin bir kız meselesi nedeniyle Hakan Çalhanoğlu ile Ömer Toprak’ın odasına girip olay çıkarması, Gökhan’ın bir arkadaşının silah çekmesi sonrası kriz yaşanmıştı. O dönem saklanan olay sonrası Gökhan Töre bir yıl kadroya alınmadı. Gökhan’ın tekrar davet alması sonrası Hakan, olayları doğrulamış ancak sorunun çözüldüğünü söylemişti. Ömer ise Gökhan varken Milli Takım’a gelmek istemediğini ifade etmişti.

04 Ekim 2016Ali Dürüst`ten bomba itiraf: Arda Turan`ın alınmamasına şaşırmadımİlgili Haberi Oku

Sabah