SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Kadın Futbol 2’nci Ligi takımı Nusaybin Gençlikspor, ekonomik imkansızlıktan ligden çekilme kararı aldı.

04 Ekim 201694. dakikada santradan gol attıFIFA Kadınlar U17 Dünya Kupası'nda, Venezuela forması giyen Deyna Castellanos, 90+4'te santradan attığı golle takımını galibiyete taşıdı.İlgili Haberi Oku

Kulüp Başkanı Habip Akdeniz, teminat ve katılım parası olan 5 bin TL’yi bulamadıklarını söyledi. Başkan Habip Akdeniz, 5 Ekim tarihine kadar lige katılacak takımların federasyona başvuru yapması gerektiğini belirtirken şöyle dedi:

“Lige katılım, lisans tescil ücretleri dahil tek bir işlem yapacak paramız yok. 3 bin TL teminat, 2 bin TL de lige katılım olmak üzere toplam 5 bin TL’ye ihtiyacımız var. Ancak. şu anda bunu ödeyecek imkanımız bulunmuyor. Bunun dışında, konaklama, maçlara gidip gelme ve 25 sporcumuzun giderleri olarak aylık 10 bin TL da ayrıca masraflarımız olacak. Şu ana kadar destek olan çıkmadığı için lige girmeme kararı aldık. Bu durumu federasyona ileteceğiz. 5 Ekim tarihinden sonra da kadın futbol takımımızı dağıtmak zorunda kalacağız. Taraftarlarımız ve halkımız bizi af etsin.”

Nusaybin Gençlikspor olarak 6 yıldan beri TFF Kadın Futbol 2’inci liginde zor şartlarda mücadele ettiklerini anlatan Başkan Akdeniz, ligden çekilmek dışında başka çarelerinin olmadığını söyledi.

Yayınlanma Tarihi:15:16,