SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’ın efsane golcüleri Aboubakar’ı yorumladı

Kamerunlu forvet Vincent Aboubakar'ı tartıya çıkaran Beşiktaş'ın unutulmaz golcüleri birbirinden çarpıcı yorumlar yaptı.

Güncellenme: 11:09, 04/10/2016
Beşiktaş’ın efsane golcüleri Aboubakar’ı yorumladı

Beşiktaş’ın, Wolfsburg’a giden Mario Gomez’in boşluğunu doldurmak için 10 milyon euro satış opsiyonuyla birlikte Porto’dan 1 yıllığına kiraladığı Vincent Aboubakar şimdiye kadar gösterdiği performansla kafaları karıştırdı.

Her ne kadar sürekli olarak ilk 11’de yer almasa da Kamerunlu golcünün son Çaykur Rizespor karşılaşmasında kaçırdığı pozisyonlar, Gomez isminin yeniden gündeme gelmesine neden oldu. Beşiktaş tarihine isimlerini yazdıran unutulmaz golcüler, Aboubakar’la ilgili Milliyet’e birbirinden çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

Ali Gültiken, Feyyaz Uçar, Oktay Derelioğlu, Ahmet Dursun ve Pascal Nouma, Kamerunlu forvetle ilgili tespit ve beklentilerini sıraladı…

ALİ GÜLTİKEN: “SORUN ORTADA”

Önce sistem ve takımın kurgusu belli olmalı. Orta saha yerine oturmalı. Bütün bunlar bir araya geldiğinde, Aboubakar faydalı işler yapabilir. Ayrıca bu oyuncunun Gomez ile kıyaslanması da bana göre çok yanlış. Gomez, Beşiktaş’a geldiğinde istatistiksel olarak dünya üzerindeki en iyi golcülerden biriydi. Takımda yaşanan sürekli rotasyon Aboubakar’ı olumsuz etkiledi. Bence Beşiktaş’ın sorunu forvet değil, orta sahanın henüz şekillenmemesidir.

04 Ekim 2016Beşiktaş`ın savunmacısı Tosic 30`undan sonra yıldız olduİlgili Haberi Oku

FEYYAZ UÇAR: “HAKSIZLIK OLUR!”

Bir kere Mario Gomez ile Vincent Aboubakar’ı kıyaslamak haksızlık olur. Fakat bu haksızlık kime yapılmış olur onu bilemiyorum! Çünkü Gomez doğuştan golcü, Aboubakar forvet. Aboubakar bir atak oyuncusu. Gomez girdiği iki pozisyondan birini gole çevirebilen bir isimdi. Bana göre Aboubakar, Beşiktaş’ın aradığı özelliklerde bir golcü değil. Yararlı olur mu? O tartışılır. Çift forvette oynayabilir. Kanatlara yakın olabilir. Kontratak futbolunda yararlı olabilir.

AHMET DURSUN: “BEN DE YAŞADIM”

Her şeyden önce Aboubakar kötü bir golcü olsa Porto gibi bir takım onu neden transfer etsin? İstatistikleri ortada. 3i5 maçla oyuncuya kötü veya iyi demek doğru değil. Belki sürekli oynaması durumunda faydalı olabilecek bir golcü. Zaman zaman forvetler sezona kötü başlayabilir. Aynı dönemleri ben de yaşadım. Ben, Aboubakar’ın kötü bir golcü olduğuna inanmıyorum. Ayrıca öyle olmadığını da ilerleyen haftalarda atacağı gollerle göstereceğini düşünüyorum.

04 Ekim 2016Aboubakar Fransız kaldıİlgili Haberi Oku

PASCAL NOUMA: “BİRAZ AĞIR GİBİ”

Bugünlerde Alman spor medyası, Mario Gomez’in şu ana kadar tek gol atamamasını konuşuyor. Aynı durum Vincent Aboubakar için de geçerli. Ben çok kötü bir golcü olduğuna inanmıyorum ama bana ağır bir isim gibi geldi. Bir an önce golle tanışması lazım. Bunun için mücadele etmeli yoksa böyle başlar böyle gider. Bu durum Aboubakar için ileride sıkıntı yaratır. Bu nedenle en kısa sürede gollerini atmaya başlamalı. Atacağı ilk gol ona büyük moral verecektir.

OKTAY DERELİOĞLU: “BEKLEMEK LAZIM”

Porto gibi takımlar ucuza oyuncu alır, pahalıya satar. Aboubakar da oradan gelmiş bir isim. Dinamo Kiev maçında kendisi doğru yerlere koşu yaptı. Ancak golcülük doğru zamanda doğru yerde olma olayıdır. Son vuruştan önemli olan şey, golü atmadan önce iyi yer tutmaktır. Bugün her ne kadar yardımcı erkek aktör olsa da Beşiktaş’ın gol yükü Cenk Tosun’un üzerinde. Bence Aboubakar ile ilgili kesin ifadeler kullanmak için biraz daha beklemeliyiz. Ülke olarak erkenden konuşmayı seviyoruz.