SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ahmet Şan: Avrupa’nın müdavimi olmak istiyoruz

Atiker Konyaspor'un kongresinde kulübün kuruluş tarihinin 1922 olarak değiştirilmesi kararlaştırılırken başkanlığa yeniden getirilen Ahmet Şan, "Avrupa liglerinin de müdavimi olmak istiyoruz" dedi.

14:53 -
Ahmet Şan: Avrupa’nın müdavimi olmak istiyoruz

Atiker Konyaspor Başkanı Ahmet Şan, yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Olağanüstü Genel kurulumuzun amacı, kuruluş yılımızın orijinal haline tekrar dönüştürülmesiydi. Yüksek Danışma Kurulu’muzun aldığı tavsiye kararı ile genel kurulumuz yaptık ve Konyaspor’un kuruluş tarihi 22 Haziran 1922 olarak kabil edildi. Federasyon ayağında son tescilini de yaptıracağız.”

“ANADOLU’DAN ŞAMPİYON ÇIKACAKSA O DA KONYA’DAN ÇIKSIN”

Ligin üst sıralarında kalmak istediklerini belirten Baştan Şan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Avrupa liglerinin de müdavimi olmak istiyoruz. Yönetimde biz olalım veya olmayalım 2022 yılı olan Konyaspor’un 100’üncü yılını hedef olarak koyduk. Anadolu’dan bir şampiyon çıkacaksa o da Konya’dan çıksın diyoruz. Biz sadece bunun alt yapısını oluşturuyoruz. Bu projenin futbolcusu, teknik direktörü, masörü, yönetimi ile komple bir proje olması lazım. Tabi mali yapısı da önemli bu projenin. Biz hedefi koyduk. Artık gerçekleştirmek tüm Konyaspor camiasına kaldı.” Ayrıca İmza adlı giyim markası Atiker Konyaspor’a sponsor oldu.