SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Serik Belediyesi Geleneksel Yağlı Pehlivan Güreşleri 100’üncü Yıl Stadyumu’nda yapıldı. 52’si başpehlivan 691 güreşçinin katıldığı güreşleri çok sayıda güreşsever izledi.

Güreşlerin finalinde Serik Belediyesi güreşçisi Mehmet Yeşil Yeşil ile Döşemealtı Belediyesi güreşçisi Orhan Okulu karşılaştı. Rakibini yenen Mehmet Yeşil Yeşil başpehlivan seçilirken, Orhan Okulu ikinci, İsmail Balaban üçüncü, Ali Gürbüz ise dördüncü oldu. Başaltı kategorisinde ise Kürşat Korkmaz birinciliği, Turan Balaban ikinciliği elde etti. Başpehlivan Mehmet Yeşil Yeşil, “Burası benim için çok önemliydi. Benim için en önemlisi Kırkpınar’dı. Kırkpınar kemerini sevgili hemşerilerimize armağan etmeyi çok istedim. Başta babama armağan etmeyi çok istemiştim. Orhan Okulu’yu, Ali Gürbüz’ü, İsmail Balaban’ı, diğer güreşçileri tebrik ediyorum. İnşallah güzel günler bizleri bekliyor, yeter ki biz inanalım” dedi.

Rakibi Orhan Okulu ile arasında bir problem olmadığını aktaran Yeşil Yeşil, “Biz mücadelemizi her yerde sürdüreceğiz. O beni yenebilir, ben onu yenebilirim. Aramızda herhangi bir problemimiz yok. Biz Antalya’yı bir yerlere getirmek için elimizden geleni yapıyoruz. Aynı görüşte olduğumuzu düşünüyorum. Kendisini tebrik ediyorum” diye konuştu.

Güreşlerin ardından dereceye girenlere kupa ve madalyaları verildi.