SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Muharrem Usta’ya sert eleştiri

1967 Trabzonsporlular Derneği Başkanı Alaattin Hatayoğlu, Trabzonspor’un hiçbir zaman hedefsiz olmayacağını söyleyerek, Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta'yı eleştirdi.

Güncellenme: 16:09, 03/10/2016
Muharrem Usta’ya sert eleştiri

1967 Trabzonsporlular Derneği Başkanı Alaattin Hatayoğlu, gündeme dair açıklamalarda bulundu. Hatayoğlu, Trabzonspor'un hiçbir zaman hedefsiz bir takım olmayacağını belirterek, “Ben bunu Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta'nın bir gafı olarak algılıyorum. Yani şampiyon olamayabilirsiniz, derece yapamayabilirsiniz ama hiçbir zaman sezona başlarken bizim hedefimiz yok diye demeç veremezsiniz. Çünkü hedefsiz bir futbolcu ve teknik direktör kadrosuyla mücadele etmek zorunda kalırsınız. Yani kulübün bir hedefi yok algısıyla çıkan futbolcular bu kötü sonuçları alır. Ben bunu kötü bir beyan olarak değerlendiriyorum” diye konuştu.

Ersun Yanal'ın isteğiyle birçok futbolcunun alınmasına karşın daha çok geçen seneki iskelet kadrodan oyuncukların oynatılmasıyla ilgili açıklamalarda bulunan Hatayoğlu, “Bunun için biraz başa dönmek lazım. Trabzonspor çok kötü sezonlar geçirdi. Sayın Muharrem Usta ve yönetimi ile yeni gelen Teknik Direktör Ersun Yanal'la beraber bu sezon geçen yıllara oranla daha iyi bir takımın sahada olacağı beklentisi vardı. Trabzonspor taraftarı bu anlamda büyük ölçüde hayal kırıklığına uğramıştır. Şu anda baktığınız zaman Trabzonspor tarihinin tüm zamanlarının en kötü sezon başlangıcı dönemindeyiz. Sahaya baktığınız zaman oynanan futbol ve alınan futbolcular da umut vaad etmiyor. Yani bu takım kötü sonuçlar alıyor ama yakın zamanda toparlanabilir diye bir beklentimiz de yok” ifadelerini kullandı.

03 Ekim 2016Trabzonspor geriye düştüğü maçta kazanmıyor!Spor Toto Süper Lig’de kaybettiği son 8 karşılaşmada gol atamayan Trabzonspor, rakipleri karşısında geriye düştüğü maçları da kazanamadı.İlgili Haberi Oku

“TRABZONSPOR’UN SORUNU TEKNİK DİREKTÖR DEĞİL”

Muharrem Usta'ya problemin hocadan ve mevcut kadrodan kaynaklanmadığını aktardığını söyleyen Hatayoğlu, “Ersun Yanal ve yönetimin yaptığı birçok yanlış var. Özellikle sayın Muharrem Usta ile birebir konuşmamızda bu takıma transfer yapma hoca da alma. Trabzonspor'un sorunu teknik direktör ve mevcut kadro değil. Bu mevcut kadroyu iyileştirmeye gidin. Trabzonspor'un kaybolmuş iç huzuru noktasında sıkıntılar olduğunu kendilerine söyledik. Onlar da gidip 10 futbolcu gönderip 10 futbolcu aldı. Yazboz tahtası misali bir evvelki yönetimlerin yaptığı yanlışları yaptılar. Tablo gayet açık bir şekilde ortada. Bu takım yeni kuruldu, zamanla oturacak falan demek hikaye. Aldığınız futbolcular zaten kendini belli eder. Daha dün 2. Lig'den çıkıp sil baştan 20 transferle gelen takımlardan 3, 4 gol yemiş bir Trabzonspor var ortada. Bu bahanelerin arkasına sığınmasınlar. Yaptıkları yanlışlardan ders çıkarıp, Trabzonspor'u iyi tanıyıp, analiz eden adamlarla yola çıksın akıl alışverişinde bulunsunlar” diye konuştu.

“EN KÖTÜ YÖNETİM HACIOSMANOĞLU DÖNEMİYDİ”

İbrahim Hacıosmanoğlu döneminden bırakılan tahribatın çok yüksek olduğunu söyleyen Alaattin Hatayoğlu, “Trabzonspor her geçen gün kötü yönetimlerle idare edildi. En kötüsü bir evvelki dönem olan İbrahim Hacıosmanoğlu yönetimiydi. O dönemden kalan tahribat çok büyük fakat mevcut yönetim olan Muharrem Usta ve yönetimi, bu tahribatın arkasına sığınıp takımın daha kötü gitmesini bir bahane olarak ortaya koyamazlar. Sonuçta yönetime takımı iyileştirmek ve daha iyi sonuçlar almak için talip oldular ve geldiler. Sonuçta yönetime geldiklerinde kulübün hangi durumda olduğunu çok iyi biliyorlardı. Ama asıl sorun şu ki, Sayın Muharrem Usta Trabzon şehrini yeterince tanımıyor, Trabzonspor'u yeterince tanımıyor. Ben futbolu yeterince iyi bildiklerini de düşünmüyorum. Mevcut oluşturduğu yönetim kadrosun da bu böyle. Futbolu bilen bir iki isim vardı, onlar da istifa etti. Bunlardan birisi olan Suat Şen, 1461 Trabzon takımında Fenerbahçe ve Galatasaray'ı yenen o kadronun mimarıydı. Muharrem Usta kendisine bunu birebir söylediğimiz zaman ne yazık ki dikkate almıyor. Geldiğimiz tablo bize bunu gösteriyor” dedi.

26 Eylül 2016Trabzonspor`a şok ceza!FIFA, Trabzonspor'a N'Doye ve Douglas'ın ödemelerini yapmadığı gerekçesiyle 8 milyon TL ceza kesti. Bu transferler Hacıosmanoğlu döneminde yapılmıştı.İlgili Haberi Oku

“ETRAFINDA OLUŞMUŞ ASALAK TAKIMI İLE…”

Muharrem Usta'ya sert eleştirilerde bulunan Alaattin Hatayoğlu, “Etrafında oluşmuş asalak takımı ile kulübü yönetmeye çalıştığını zannediyor. Kendisi ve bir iki isimle beraber kararlar alınıyor. Doğru düzgün bir yönetim kurulu toplantısı bile yapmadıkları bilinen bir gerçek. Yani sonuçta bir yönetim yaptıysanız bir görev bölümü yaparsınız, bu anlamda herkes kendine düşen işi yapar ve paylaşımcı olur. Ama siz çıkar da her şeyi ben yapacağım derseniz sonuç bu şekilde başarısızlıkla sonuçlanır” ifadelerini kullandı.

“BURADAN MUHARREM USTA’YA SESLENİYORUM”

Trabzonspor'un, tarihinin en kötü dönemini yaşadığını ifade eden Hatayoğlu, “Ben buradan Muharrem Usta ve yönetimine seslenmek istiyorum; Trabzonspor tarihinin gerçekten en kötü ve en talihsiz döneminin yaşıyor. Bir an önce bir kriz masası oluşturup kriz toplantısı yapılsın. Bunun içinde Trabzonspor'un futbolcuları, mevcut yönetim ve Teknik Direktör Ersun Yanal ile birlikte, Trabzonspor'u bilen ve gerçek anlamda Trabzonspor'u kendine dert edinmiş insanlarla toplantılar yapsınlar. Yoksa bunun altından başka türlü çıkamayacağımız çok açıktır. Bir hafta sonra bir galibiyet alırız beklentisiyle bu takım düzelmez” dedi.

01 Ekim 2016Volkan Kazak: Bu böyle olmamalı ve böyle olmayacak daErsun Yanal’ın cezası nedeniyle Karabükspor karşılaşmasında Trabzonspor’un başında sahaya çıkan Volkan Kazak, mücadeleyi değerlendirdi.İlgili Haberi Oku

“ERSUN YANAL’IN GELMESİ NASIL HATA İSE…”

Ersun Yanal'ın şuan gönderilmesinin de hata olacağını söyleyen Hatayoğlu, “Süratle Muharrem Usta, etrafında oluşmuş asalak takımlarını kulübün etrafından atsın. Yani insanlar şunu söylüyor; ‘Ersun Yanal gitsin, yönetim kongreye mi gitsin?’ Hayır. Sonuçta bu işler bir yazboz tahtası değil. Ersun Yanal deneyimli bir teknik direktör, ama zamanında söylediğimiz gibi gelmesi nasıl hata ise şu an gönderilmesi de hata olur. Takımı ve futbolcuları tanıyan o ve Trabzonspor'u saha sonuçları anlamında ve teknik anlamda ayağa kaldırabilecek tek sorumlu kişi de Ersun Yanal'dır. Kendisi çok ciddi bir ücret karşılığında Trabzonspor'u çalıştırmaktadır. Aldığı paranın hakkını versin ve bütün dikkatiyle takıma odaklansın” diye konuştu.

“BU TRABZONSPOR’UN KİŞİLİĞİNE TERS BİR TAVIRDIR”

Trabzonspor yönetiminde bazı yöneticilerin şımarıklıklar yaptığını söyleyen Hatayoğlu, “Muharrem Usta ve yönetimi de göreve geldiklerinden beri, ortaya çıkan bir takım şımarıklık tablolarını bir kenara bıraksınlar. Gerçekçi olsunlar. Özellikle Trabzonsporlu taraftarlar da bu durumdan aşırı derecede şikayetçi. Yöneticilik sorumluluğu taşımayan kişilerin de istifası alınması gerekir. Bir protokol tribününe bir Trabzonspor Başkan Yardımcısı şortla, tişörtle giremez. Bu Trabzonspor'un kişiliğine ve kimliğine ters bir tavırdır. Bunları da masaya yatırıp o yöneticinin istifasını alıp, Trabzonspor gerçekleri üzerinden yoluna devam etmesi gerektiğini düşünüyorum” açıklamasını yaptı.

02 Ekim 2016Harakiri!Cevat KOL yazdı…İlgili Haberi Oku

“TRABZONSPOR’UN MENFAATLERİ İÇİN…”

Trabzonspor'un her zorluğun üstesinden gelebilecek büyüklükte olduğunu belirten Hatayoğlu, “Şu an karamsar bir tablo var ama Trabzonspor forması ve kimliği bunları aşabilecek büyüklüktedir. Ama yeter ki yöneticiler yaptıkları yanlışlarda ısrar etmesinler. Muharrem Usta'ya söylüyorum; her şeyi bilmeyebilirsiniz, bu gayet doğal ama ne olduğu belirsiz bilgi birikimi olmayan kişilerden değil de işi bilen kişilerden akıl fikir alsın. Geldikleri günden beri bir sürü saçmalıkları var. Fakat biz bunları Trabzonspor'un menfaatleri için gündeme taşımıyoruz. Ama bunlardan ders alsınlar. Trabzonspor da Milli Takım arasında, biraz evvel tekrarladığım ölçüde herkes elini vicdanına koyarak düşünsün ve biz nerede yanlış yaptık deyip bunları tek tek tespit edip, bu yanlışlardan geri dönsünler” dedi.

Yayınlanma Tarihi:15:45,