SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçeli yengelerden örnek davranış

Fenerbahçeli yengeler ve ünlüler Down Sendromlu gençler mutfakta hünerlerini sergiledi. Mehmet Topal'ın eşi Selda kek çırptı, Van Persie'nin eşi Bouchra yaprak sardı, Volkan Demirel'in eşi Zeynep hamur yoğurdu.

Fenerbahçeli yengeler ve ünlüler Down Sendromlu gençler için mutfakta hünerlerini sergiledi.
Mehmet Topal'ın eşi Selda kek çırptı, Van Persie'nin eşi Bouchra yaprak sardı, Volkan Demirel'in eşi Zeynep hamur yoğurdu.
Selda Topal, Zeynep Demirel, Bouchra Van Persie, İpek Açar, Yağmur Tanrısevsin, Ebru Seyyar ve Emel Yıldırım; Alternatif Yaşamı Destekleme Derneği'ne (ADER) ait olan ve yaşları 18 ile 35 arasındaki Down Sendromlu gençlerin çalıştığı Down Cafe'de bir günlüğüne çalıştı.
Sabahın erken saatlerinde kafede mesaiye başlayan ekip, hummalı bir çalışma gerçekleştirdi. Selda Topal'ın önderliğinde, Zeynep Demirel, Boushra Van Persie ve İpek Açar işin mutfak kısmını üstlendi.
Beş ünlü kadın; pasta, kek, kurabiye ve böreğin yanı sıra kısır yaptı, sarma sardı. Yağmur Tanrısevsin ile Emel Yıldırım ise servis konusunda ekibe destek oldu. Yapılan pasta, börek ve keklerin büyük bir kısmı ise Fenerbahçeli futbolcular tarafından satın alındı.
Akşama doğru tüm ürünler tükendi ve Down Cafe için hatırı sayılır bir gelir elde edildi. Ardından kafe çalışanları ile ünlüler, başarılarını dans ederek kutladı.
Bu arada aynı ekip Down Cafe'ye yardım amacıyla bağışlanan tabloları da satın alarak ikinci bir gelir bıraktı. Down Sendromlu gençler, ünlüleri yakından görmenin mutluluğunu yaşarken, verilen destek için de teşekkür ettiler.