SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor yazarları Çaykur Rizespor-Beşiktaş maçı için ne dediler?

Beşiktaş'ın son dakikada Adriano'nun muhteşem golü ile Çaykur Rizespor'u deplasmanda 1-0 devirmesinin ardından spor yazarları maçı değerlendirdi.

Güncellenme: 10:02, 02/10/2016
Spor yazarları Çaykur Rizespor-Beşiktaş maçı için ne dediler?

Gökhan Dinç: Beşiktaş Aboubakar ile 2 net gol pozisyonuna girdi ama o pozisyonların ikisinde de Cenk kendisini ceza alanının içine atmıştı. Aboubakar bir önceki sezon Fenerbahçe taraftarlarını çıldırtan Emenike gibiydi. (AMK)

Ali İskefli: Mental olarak iyi hazırlanılmayan maç tatsız tuzsuz bitecek derken, Adriano çıktı sahneye. Öyle bir gol attı ki, neden yıllarca Barcelona’da oynadığını kanıtladı. Kartal’ı yıldızı hayata bağladı. (KORKUSUZ)

Sema Tuğçe Dikici: Tam maç bitti derken, Benfica’da Talisca’nın yaptığı son dakika sürprizini bu sefer Rize’de Adriano yaptı. Ve Ferguson’un deyişiyle mini eteğe benzeyen istatistiklerin son 11. maçına yeni bir veri daha ekledi… (SÖZCÜ)

Rıdvan Dilmen: 6-0 bile bitebilirdi Skora kimse aldanmasın, farka gidecek bir maç geride kaldı. Bu sıcağa kar dayanmazdı! Maçı hiç seyretmeyen birisi der ki 90+3’te gol olmuş, ne ballı bu Beşiktaş… Öyle değil ama. Bu maç 6-0 biterdi. İlk yarıda altıpas civarında biri net olmak üzere birçok pozisyon var. İkinci yarının başında 3-0 olmalıydı, birinci dakikadan maç bitimine kadar tek kale maç oldu. Tek kale ne demektir? Sürekli hücum yapmaktır. Biz kaleci Fabri’yi görmedik. (Fotomaç)

Erman Toroğlu: Türkiye’de yeni moda var “rotasyon” diye… Bir de Türkiye’de yıllardır “imitasyon” var. Hem de her şeyin imitasyonu var. Saatin, çantanın, ayakkabının… Haliyle bu rotasyonda da fazla şans bulamayan, kaliteleri daha düşük oyuncular, yani imitasyonlar oynuyor. Sonra bakıyorsunuz imitasyonlardan bir şey olmayacak, tekrar gerçeğe dönüyorsunuz. Bunun adına “rotasyon” diyorlar. (Sabah)

Uğur Meleke53'te Caner, ceza alanına süper bir orta yaptı, Aboubakar kafayla değerlendirmeyince Caner ellerini iki yana açtı kızarak. 59'da Aboubakar bu kez de Tolgay'ın soldan verdiği pasa yetişemeyince arkadaşının tepkisiyle karşılaştı. İki pozisyonda da Aboubakar'ın yüzde yüz hatalı olduğunu düşünmüyorum; ama oyuncuların tepkisi enteresan. Takımın da onun performansından memnun olmadığı hissediliyor sanki. (Hürriyet)

Feyyaz Uçar: Rotasyon güzel iş. Şampiyonlar Ligi'nde oyna maçını. Hele bir de gol atarsan kralsın. Çok yoruldun, dinlen hafta sonu. Muhlama'nın bir tadına bak. Mevsimine göre mezgit yiyebilirsin. Balık sevmiyorsan Rize pidesinin tadına doyulmaz. Oh ne ala. Futbolda her şey futbolcuların lehine gelişiyor. İyi de hani futbol? Koca bir ilk yarı, değil gol, pozisyonu bile yok. Futbolcuları dinlendirmekten başka bir işe yaramıyorsa, olmaz olsun bu rotasyon. (Fanatik)