SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Robin van Persie’den sakatlık açıklaması

Robin van Persie, “Formayı hak etmek için ne gerektiğini biliyorum” derken, “Advocaat’la birlikte yeni bir hava yakaladık. Çok iyi çalışıyoruz. Taraftarlarımız merak etmesin, yakında Fenerbahçe’yi kimse tutamayacak” ifadelerini kullandı.

Güncellenme: 13:53, 02/10/2016
Robin van Persie’den sakatlık açıklaması

Fenerbahçe'nin Hollandalı yıldızı Robin van Persie, ülkesinin basınına önemli açıklamalarda bulundu.

Van Persie, son oynadıkları Feyenoord maçının yanı sıra sarı lacivertli forma altındaki günleri ve sakatlığıyla ilgili dikkat çekici yorumlarda bulundu. İşte tecrübeli forvetin sözleri:

“Geçtiğimiz günlerde takımla birlikte çalışmalara başladım. Ufak tefek ağrılarım var ancak önemli bir sorunum kalmadı. Feyenoord karşısında sonradan oyuna girdim. Lig maçında da en az 80 dakika forma giymeyi hedefliyorum. O formayı haketmek için neler yapmam gerektiğini çok iyi biliyorum. Her gün sıkı çalışıyorum. Tabii ki de son kararı hocam verecek. Ayrıca sezon yeni başladı. Önümüzde daha çok maç var. Ben buraya takımıma yardımcı olmaya geldim. Bir şeyler katmaya geldim. Bunun dışında benimle ilgili yapılan yorumlarla ilgilenmek istemiyorum.”

‘Meyvesini alacağız'

“Dick Advocaat'ın teknik direktörlük koltuğuna oturmasıyla yeni bir hava yakaladık. Advocaat'la birlikte Hollanda ekolünü benimsiyoruz. Tabii ki bu sisteme geçmek biraz zaman alacak çünkü birçok oyuncunun buna adapte olması gerekiyor. Ama görüyorum ki, her geçen hafta takım olarak inanılmaz mesafe katediyoruz. Antrenmanlarda pas çalışması, şut çalışması, pozisyon üretme, 3-5 kişiyle dar alanda maçlar yapıyoruz. Bu çalışmalarımızın meyvesini de maçlarda alıyoruz, almaya da devam edeceğiz. Taraftarlarımız merak etmesin, Fenerbahçe'yi yakında kimse tutamayacak. Buna olan inancımız tam.”

‘Futbol erkek oyunu'

“Yeni teknik heyetin neler beklediğini futbol arkadaşlarımla artık iyice kavradık. Feyenoord karşısında özellikle de ilk yarım saatte bunu herkese gösterdik. Hollandalı rakiplerimiz zaten bizim fiziki gücümüz karşısında adeta şaşkına döndü. Bizim takım gerçekten güçlü ve hırslı oyunculardan kurulu, aynı zamanda da çok hızlı oynuyoruz. Feyenoord şimdiye dek bu tip rakiplerle karşılaşmamış olacak ki, bize karşı reaksiyon gösteremediler. Zaten futbol erkek oyunu değil mi? Biz de böyle oynuyoruz.”

(FANATİK)