SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Harakiri!

Harakiri!

Cevat KOL yazdı...

Bu sezon ligde deplasman galibiyeti bulunmayan Trabzonspor, Karabük deplasmanında umduğunu bulamadı. Teknik Direktör Ersun Yanal geçtiğimiz hafta son dakika golü ile galip gelen kadroyu bozmadı. İlk yarıda oyuna iyi başlayan ve oyun kontrolünü eline alan taraf bordo-mavililerdi. Yarım saat içerisinde önce Mehmet Ekici sonra Okay Yokuşlu'nun ayağından iki mutlak golden oldu.

Trabzonspor'da oyuncular üzerindeki baskı, stres ve bencillik bu iki pozisyonda ayna oldu! İlk yarıda iki takım da istediği golü bulamadı. İkinci yarı hızlı başladı. Bordo-mavili takım maçın hemen başında Muhammet Demir'in kafasından bir golden oldu. Kaleci Ahmet Şahin'in hakkını teslim etmek lâzım. Atamayana atarlar kuralı bu maçta da işledi. Trabzonspor savunmasının uyuduğu bir anda Yatabare savunmayı etkisiz hale getirip topu filelere gönderdi. Cezası nedeniyle karşılaşmayı tribünde Başkan Usta ile birlikte izleyen Ersun Yanal oyuna ilk müdahalesini bir saatlik bölümün sonunda yaptı. Muhammet Demir'i çıkartıp

Onazi'yi oyuna aldı Bu değişiklik çare olmadan kalesinde ikinci golü gördü. Yatabare eski takımından intikam alırcasına yıldızlaştı. Yatabare'nin şutu yan direkten geri dönünce Latovlevici gelişine yerden düzgün vuruşla filelere gönderdi. Trabzonspor moralmen oyundan düştü. Ev sahibi takım oyun kontrolünü de eline aldı ve farka gitti. Trabzonspor deplasmanda yine kayıp. Beğenmeyip kapının önüne koyduğu, parasız olarak rakibine verdiği kendi oyuncusu tarafından vuruldu.