SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Geniş kadro yaramıyor

2 Ekim 2016

Avrupa maçları sonrasında her mücadele her takımiçin zordur. Oynamadığı dönemlerde zinde ve formda olacaksın ki formayı giydiğinde hocan seni seçmek zorunda kaldığında pişman olmasın. Dün gece Necip, Tolgay ve Cenk hazır gözüktü. Ancak aynı şeyi Ömer için söylemek mümkün değil. Beşiktaş her zaman oynadığı sistem ile sahaya çıktı. Ancak Tolgay maç içinde kendisini Cenk'in yanında konumlandırınca ilk yarıda Beşiktaş taraftarının “ah be bu da kaçarmı?” dediği bir pozisyon olmadı.

İkinci yarıda Şenol hoca iki değişiklik yaptı. Aboubakar ve Quaresma'yı aldı oyuna. Burası tamam. Ama Cenk Tosun'u sol açık oynatmak bana ilginç geldi. Eğer illaki 4-5-1 oynayacaksan hocam bunu başka yollarla çözmen lazım. Kerim'i, Aras'ı veya Adriano'yu sol açık olarak tercih edebilecek iken, Cenk! Beni şaşırttı. Gerçi benimşaşkınlığıma rağmen Beşiktaş Aboubakar ile 2 net gol pozisyonuna girdi ama o pozisyonların ikisinde de Cenk kendisini ceza alanının içine atmıştı. Aboubakar bir önceki sezon Fenerbahçe taraftarlarını çıldırtan Emenike gibiydi.

TRANSFER YAPMAYIN!

Maçın son 15 dakikasına Şenol hoca 4-4-2 ile girdi. 4-2-3-1 ile başlayıp sonrasında kısa da olsa 4-4-2'yi deneyen ardından 4-5-1 yapan Şenol hoca 75 itibariyle 4-4-2 yaparak kendince tümriskleri aldı. Bundan sonra saha içi kontrolünü eline alacak bir yıldızın ortaya çıkması gerekiyordu. İşte o an sahaya Adriano çıktı. Hemde ne çıkmak. Neden yıldız oyduğunu gösterdi. Müthiş golmüthiş. Kötü oynadığın zaman kazanmak çok önemlidir. Galiba Şenol hocanın elinde geniş kadro olunca kafası karışıyor. Geçen sezon 13 kişi ile oynarken sıkıntı olmuyordu. Şimdi ise 18 futbolcu var o yüzden biraz karışıklık yaşıyor sanki. Geniş kadro yaramadı Şenol hocaya. Karıştırıyor bazı işleri. Beşiktaş yönetimine tavsiye: Devre arasında transfer yapıp hocanın kafasını daha fazla karıştırmayın. Bence kadrodaki birkaç oyuncuyu satın veya kiralayın

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek