SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Adriano hayata bağladı

2 Ekim 2016

Cumartesi Galatasaray sezonun ilk derbisi, çarşamba Şampiyonlar Ligi Dinamo Kiev sınavı, günlerden yine cumartesi sacayağının son maçı zorlu aktarmalı yolculuklu Rize deplasmanı. Geçen sezonlarda hiç gereği yokken en çok cuma ve pazartesi maçı yapan takımın Beşiktaş olduğunu düşününce TFF'nin önümüzdeki haftanın milli ara olmasına rağmen maçı bir gün bile geri çekmemesi ilginç.

İlk yarıda ligin zayıf takımları arasındaki, Rize'ye ayak uyduran bir Beşiktaş izledik. Bir türlü organize olamayan bir takım oyun içi yer değiştirme ve arayışlarla pozisyonsuz bir 45 dakika. Bu kalabalık kadroda bazıları bana sıra gelmez nasılsa diye sermiş durumda. Geriye dönmekte zorlananlar, iki metreye top atamayanlar… Kafa olarak maça hiç hazırlanmamış bir takım izledik. Devre arasına giderken, Cüneyt Çakır'a yapılan lüzumsuz Faul itirazlarında iyi ki sahaya Adriano girdi ve ortamı yatıştırdı. Soyunma odasında

Şenol Güneş'in işi oldukça fazla. Boşa geçen ilkyarıdan sonra oyuna Aboubakar ve Quaresma'nın katılması ile canlanan Beşiktaş, bu oyuncular Tolgay ve Cenk'le 4 pozisyon yakaladı. Gol geciktikçe Rize'nin direnci arttı. Mental olarak iyi hazırlanılmayan maç tatsız tuzsuz bitecek derken, Adriano çıktı sahneye. Öyle bir gol attı ki, neden yıllarca Barcelona'da oynadığını kanıtladı. Kartal'ı yıldızı hayata bağladı.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek