SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor yazarları Arda Turan’ın Milli Takım’a alınmamasına ne dedi?

Spor yazarları Barcelonalı yıldız futbolcu Arda Turan'ın Fatih Terim tarafından Milli Takım aday kadrosuna alınmamasını değerlendirdi.

Güncellenme: 11:19, 01/10/2016
Spor yazarları Arda Turan’ın Milli Takım’a alınmamasına ne dedi?

Erman Toroğlu: Fatih Terim, 6 ay top oynamamış Arda’yı Milli Takım’a aldı. Arda ise seyirci tarafından ıslıklandığında ellerini beline koyarak artislik yaptı. ‘Siz kimsiniz?’ dercesine futbol küstahlığı yaptı. Milli Takım kaptanına bunlar yakışıyor mu? Fatih Terim bu işte son derece doğru iş yapmıştır. Milli Takım’da oynayacak adamda ruh olmalıdır. Arda sürünürken Fatih Terim onu Milli Takım’a çağırdı. Milli formayı giyecek futbolcu, adam gibi mücadele etsin. Türkiye Futbol Federasyonu’nun oluru olmadan Fatih Terim bu işleri yapar mı! Fatih Terim, futbolcular zarar görmesin diye açıklama yapmıyor da olabilir. Bir de Arda Turan, Milli Takım kampında yaptığını, Barcelona’da da yapabiliyorsa, o zaman ‘helal olsun’ derim! Bir yoldan dönersen vururlar adamı. Kıyakçılığın sonu ayıkçılıktır! Onun da cevabını Fatih Terim verir. (SABAH)

Tayfun Bayındır: Fatih Terim Arda Turan’ı milli takım kadrosuna dahil etmeyerek büyük bir riskin altına girdi ve çok ciddi bir sorumluluğu da üstlendi. Üzülerek söylemeliyim ki bu geri dönüşü olmayan bir yol gibi görünüyor… Kamuoyu Terim-Arda gerginliğinin çok küçük kısmını biliyor. Ve bu bilinen küçük kısım bile ortada ciddi bir disiplin sorunu olduğunu gösteriyor. Bu açıdan bakıldığında tek seçici konumundaki Fatih Terim’in aldığı karar doğrudur. (Milliyet)

Atilla Gökçe: Ardasız, Ömer Topraklı aday kadrosu ilanı, tuhaf ve anlaşılması güç bir karar gibi görünüyor. Biz, “Baba-oğul” ve öteki evlatların geçici bir dönemde sorunların soğutularak dışarıda bırakıldığını düşünüyorduk. Meğer sorun derin dondurucuya atılmış. Artık 6 ay mı olur, bir yıl mı bilemiyoruz. İşin bir de şu yönü var: Belki de derin yoklamalar sonucu sorunun Barça rüzgarlarıyla daha da büyümesi olasılığı bizi böyle bir tercihle karşı karşıya bıraktı. (Milliyet)

Şansal Büyüka: Keşke bu iş bir sorun yumağı olmak yerine baba-evlat ilişkisindeyken çözülebilseydi. Benim bildiğim, Fatih Terim zaten Arda'yı kadroya almaya hazırlanıyordu. Ama Arda'nın NTV'deki röportajından sonra Arda'yı bu kadroya davet etse, otoritesi yerle bir olurdu. Bu şunu gösteriyor: Bu kadar formda bir Arda aday kadroya çağrılmıyorsa, demek ki Fatih Terim görev yaptığı sürece bu kadroda kolay kolay olmayacak. (Milliyet)

Arif Kızılyalın: Dünya Kupası gibi, 50 yılda bir katıldığımız organizasyonun en kritik maçları öncesinde, sıfırcı hoca gibi elde cetvel, “Çık dışarı Arda, tek ayak üstünde bekle Caner” demek ne denli doğru, kestirmek güç. Ama Fatih Hoca, gerçekten büyük bir kumar oynadı. Çünkü Ukrayna-İzlanda maçlarında sıfır çekilmesi halinde, Arda'sız ve Caner'siz kadro Fatih Hoca'nın başında Demokles'in kılıcı gibi sallanacaktır.  (Cumhuriyet)

 

Yayınlanma Tarihi:10:44,