SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

AMK GAZETE

Siyah-beyazlıların eski teknik direktörlerinden Mustafa Denizli ve Tayfur Havutçu ile tecrübeli hoca Yılmaz Vural, bu sezonki Beşiktaş'ı değerlendirdi.

Mustafa Denizli: Fazla fark yok

2008-2009 sezonunda Beşiktaş'a çifte kupa zaferi yaşatan Türk futbolunun duayen hocası Mustafa Denizli, siyah-beyazlı takımda geçen sezon ile bu sezon arasında pek fazla bir farkın olmadığını belirtti. Deneyimli çalıştırıcı, “Yine iyi bir kadro var. Futbol, takım halinde oynanır. Sosa'nın olup olmamasından ziyade takım olarak neler yaptığınız önemlidir. Sosa'yı bu takıma koyun, eski Sosa olmaz. Şenol Güneş işini iyi bilir. Beşiktaş iyi futbol oynuyor” ifadelerini kullandı.

Tayfur Havutçu: Bir tık gerideler

Efsane kaptan ve Beşiktaş'ın eski teknik direktörlerinden Tayfur Havutçu ise Kartal'ın geçen sezon ile bu sezonki oyunu arasında fark olduğunu söyledi. Havutçu, “Gomez'in ve özellikle Sosa'nın ayrılması Şenol Güneş'in planlarını bozdu. Hoca, transferlerle değişen takımı oturtmaya çalışıyor. Geçen sezona oranla bir tık geride gibi gözüküyorlar. Güneş bu durumu toparlayacaktır” dedi. Camianın sembol ismi, Şenol Hoca'nın Talisca'dan iyi bir 10 numara yaratacağını da öne sürdü

Yılmaz Vural: Makine gibi takım

Renki kişiliğiyle bilinen Teknik Direktör Yılmaz Vural da Beşiktaş'ın çok iyi bir takım olduğunu söyledi ve “Şu an için kötü giden bir şey yok. Şenol Güneş'in de katkılarıyla zamanla çok daha iyi olacaktır” dedi. Geçen sezon ile bu sezonun kıyaslanmasının sağlıklı olmayacağını dile getiren Vural, siyah- beyazlı ekibin devamlı çalışan bir makine gibi olduğunu ve bu yüzden iyi oynamaya devam ettiğini belirtti. Deneyimli teknik adam, Talisca'nın Sosa'nın boşluğunu doldurabilecek müthiş bir yetenek olduğunu, Gökhan İnler transferinin de takıma güç kattığını aktardı.

Yayınlanma Tarihi:09:13,