SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe Rabotniçki’ye fark attı

Makedonya'nın başkenti Üsküp'te Vip Arena "Boris Traykovski" spor salonunda Rabotniçki ile oynanan hazırlık maçında Fenerbahçe rakibini 90 - 62'lık skorla yendi.

Güncellenme: 12:40, 01/10/2016
Fenerbahçe Rabotniçki’ye fark attı

32 sayı farkla galip gelen Fenerbahçe’ye taraftarlardan büyük destek vardı. Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı yeni sezon öncesi son hazırlık maçını Makedonya ekibi KK Rabotniçki ile Üsküp’te oynadı. “Boris Traykovski” spor salonu bu maçı seyretmek için spor severlerle dolup taştı. Kariyerini KK Rabotniçki’de başlayan Makedon oyuncu Pero Antiç bu kez Fenerbahçe formasıyla kendi takımına karşı oynadı.

Makedonya’nın en başarılı basketbol takımı olan KK Rabotniçki’nin 70 ‘inci kuruluş yıldönümünde düzenlenen bu maça ilgi çok büyüktü. KK Rabotniçki taraftarları bu gece Gorgi Çekovski, Dimitar Mirakovski ve Vlado İlievski’nin da aralarında bulunduğu bir takımı gördü.

Makedonya’nın her tarafından gelen basketbol severleri ilk olarak Üsküp’e gelen Fenerbahçe oyuncularını görme imkanı buldu. Makedonya’da yaşayan Türkler de bu heyecana katıldı. Fenerbahçe tişortleri giyen taraftarlar tezaruatlarla Fenerbahçeyi destekledi. Gruplar halinde gelen öğrenciler DHA kamerasına konuşarak, Fenerbahçenin fanları olduklarını söylediler, heyecanlarını dile getirdiler.

Dostluk atmosferinde geçen maçı seyretmek için için 7 binin üzerinde seyircinin katıldığı görüldü.