SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe taraftarının sevgilisi Ekpe Udoh, yeni sezon öncesinde gözüne kestirdiği hedefi açıkladı. Fenerbahçe’nin geçtiğimiz sezonki başarılarında büyük pay sahibi olan oyuncu, Euroleague’in en değerli ismi CSKA’nın Fransız yıldızına meydan okudu, “Dostça rekabet yaşayacağız. Ama onun unvanını ele geçireceğim” iddiasında bulundu.

Udoh’un açıklamaları şu şekilde:

‘Yenilikler bitmez’

Euroleague’deki yeni format ile daha zorlu bir sezonun kendilerini beklediğini hatırlattığımız yıldız basketbolcu, “Kendimi hazır hissediyorum ve zor olacağını düşünmüyorum. Allah bana bir yetenek verdi ve bunu kullanmaya çalışacağım. Sonrasında neler yaşayacağımızı hep birlikte göreceğiz” dedi.

Taraftarların sezon içinde farklı yenilikler de görüp görmeyeceği sorusuna ise Udoh, “Kesinlikle farklı şeyler göreceksiniz. Üzerine eklemeye devam edeceğim. Özellikle geçen seneki Final Four’u kaybediş şeklimize baktıktan sonra kendi eksiklerimi de gördüm. Çok daha farklı olacak. Özellikle Nando De Colo için geliyorum. Onun titrine sahip olacağım. Şu anda en tepede o var. Yaşayacağımız dostça rekabetten sonra o yere ben oturacağım. Kendimi buna hazırlıyorum ve başaracağıma inanıyorum” yanıtını verdi.

‘Türkiye’nin gururu olacağız’

FinaliFour organizasyonunun Türkiye’ye verilmesinin kendileri için büyük bir fırsat olduğunu belirten Udoh, “Türkiye’deki Final Four’da mücadele etmek, geçtiğimiz sezon son anda kaybettiğimiz şampiyonluğu Türk basketbolseverlerin önünde kazanmak inanılmaz bir şey olur. Bu ülkeye o mutluluğu yaşatmayı gerçekten istiyorum. Bunun için de elimden geleni yapacağım. Takımdaki herkesin de benim gibi düşündüğüne eminim” dedi.

‘Değişik bir tecrübeydi’

Geçtiğimiz günlerde alt yapı takımıyla idman yapan ve bu hareketi ile camiasından övgü toplayan başarılı oyuncu, “Çok değişik bir tecrübeydi benim için. O gün tek başıma idman yapmaya gelmiştim. Sahanın diğer yarısında da onlar çalışıyordu. Isınma yaparken, birlikte yapalım istedim. Bunun onlar için de bir jest olacağını düşündüm. Daha sık yapabilirim aslında bunu vakit buldukça. İki tarafın da güzel vakit geçirdiğini düşünüyorum” diye konuştu.

Taraftara mesaj

Udoh son olarak şu sözlerle taraftara mesaj gönderdi: “Taraftarımızın sevgisinin farkındayım. Ben de onları çok seviyorum. Geçtiğimiz sezonki desteğin artarak sürmesini istiyorum. Onlara vereceğim mesaj; yeni ve güzel bir sezon için kemerlerinizi takın, siz de iyi hazırlanın. Müthiş bir yıl olacak.”

(MİLLİYET)

Son güncelleme: 10:45 01.10.2016