SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Dick Advocaat’ın Ozan Tufan’ı

Fenerbahçe'de Dick Advocaat'in göreve gelmesiyle Ozan Tufan, 11 maçta 2 gol ve 1 asist yaptı. Genç futbolcu geçen sezon 46 maçta 3 gole katkıda bulunmuştu.

Güncellenme: 08:51, 01/10/2016
Dick Advocaat’ın Ozan Tufan’ı

Fenerbahçe’de Teknik Direktör Dick Advocaat'ın sistemi işlemeye başladı. Ozan Tufan, Dick Advocaat'ın göreve gelmesiyle adeta yeniden doğdu. Hollandalı teknik adam, milli futbolcudan daha fazla hücuma destek vermesini istemişti. Ozan da hocasının verdiği görevi yerine getirdi ve bu, istatistiklere de yansıdı. 2015-16 sezonunda tüm kulvarlarda 46 maçta 3 gole (1 gol, 2 asist) katkı yapan başarılı isim, bu sezon ise bu sayıya 11 maçta ulaştı. (2 gol, 1 asist).

01 Ekim 2016Fenerbahçe`nin kiralık aşkı Jeremain LensSunderland'den kiralanan Lens, kısa sürede tribünlerin sevgilisi oldu. Fenerbahçe formasıyla 4 maçta 4 asist yapan 28 yaşındaki yıldız, 8 top çalarken 32 kez de ikili mücadeleden galip ayrıldı.İlgili Haberi Oku

İŞTE İSTEDİĞİM TAKIM BU 

Advocaat, “Saha içinde herkes bir birinin açığını kapatmaya ve destek olan bir oyuncu grubu vardı. İkili mücadeleleri kazandık, kazanma arzumuz yüksekti. Kontrol tamamen bizdeydi, agresiftik, rakibin sertliğine aynı sertlikle cevap verdik. İşte benim takımım bu” dedi.