SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sezonun en iyisi

30 Eylül 2016

Fenerbahçe, sezonun en akıllı futbolunu Feyenoord önünde oynadı. Sarılacivertliler, Kasımpaşa ve Gaziantepspor önünde aldığı üst üste iki galibiyetle toparlanma sürecine girse de futbol anlamında çok da tatmin etmemişti. Hatta, Hollanda ekibi birçok kişiye göre Kadıköy'e favori olarak çıkan taraftı.

Orta alanda organizatör eksikliğini fazlasıyla hisseden Fenerbahçe'nin Volkan Şen'in yokluğunda hücumda nasıl bir performans sergileyeceği merak konusuydu. Her maçta sahada ağırlığını daha çok hissettiren Lens dün direksiyona geçen isim oldu. Hollandalı, kaptığı topla Emenike'nin attığı golün atağını başlatırken, sarı-lacivertli ekibin tüm hücum organizasyonlarında başrol oynadı. 79. dakikada attığı depar ve girdiği pozisyonda golü atamaması Hollandalı futbolcu adına büyük şanssızlıktı. Fenerbahçe çok atak geliştirmedi belki ama daha organize ve ne yaptığını bilen bir takım hüviyetine büründü. Kanat beklerinin, özellikle de Hasan Ali'nin oyunun iki yönünü iyi oynaması, Feyenoord kanat elemanlarını bir hayli zorladı.

Ozan Tufan, sahanın en iyileri arasındaydı. Hem kaptığı hem dağıttığı toplarla takımı taşıdı. Josef çok mücadele ederken, Mehmet Topal, yaptığı bir hatalı geri pası hariç -ki az daha Kuyt gol atıyordugörevini eksiksiz yerine getirdi.

Fenerbahçe'nin en büyük sıkıntısı kondisyonu. Son yarım saatlik bölümde yine oyundan düştü. İlk yarıda Volkan'ı hiç zorlamayan Feyenoord, bu dakikalarda net pozisyonlar üretti.

Fenerbahçe, yine de Feyenoord önünde iyi bir sınav verdi ve grupta kalan maçlar öncesinde mücadele gücüyle umutları arttırdı.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek