SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

A Milli Futbol Takımı’nın kadrosu açıklandıktan sonra Fatih Terim’in Arda Turan’ı kadroya yine almaması gündem oluşturdu. EURO 2016 sonrasında Hırvatistan maçının aday kadrosuna çağrılmayan Arda Turan, Terim tarafından Ukrayna ve İzlanda maçlarının da aday kadrosuna alınmadı.

Spor yorumcusu Rıdvan Dilmen de A Milli takım kadrosuna Arda Turan’ın alınmamasıyla ilgili, daha önce Barcelona’da yıldız oyuncuyla yapmış olduğu röportajı öne sürerek “İhale bize patladı” ifadelerini kullandı.

Dilmen’in sözleri şöyle;

Her şey güllük gülistanlıktı, Rıdvan Dilmen ile Güntekin Onay’ın programına konuk olduğu için Arda Turan ve arkadaşları alınmadı. Allah’tan Çin’e gidip Burak Yılmaz ile program yapmadık. İhale bize kaldı! Arda Turan içindekileri centilmence aktardı. Ben şimdi Fatih Terim’in kardeşiyim. Kendisi hocamızdır, ağabeyimizdir. Arda Turan da benim gerçekten kardeşim. Arda’nın röportajının iki kısmı var. Birincisi, “Fatih Hoca bizim kulağımızı çeker. Biz emrindeyiz” dediği… Bunu almak farklı bir de başka şeyleri almak farklı. Anladığımız kadarıyla Fatih hocamız farklı tarafı almış.

Sanki daha önce aralarında hiç problem yoktu. Arda kardeşimiz %100 Futbol programında konuşunca bu olaylar buraya geldi! Bu durumu biz buraya getirdiysek vah 79 milyona vah Türk futboluna daha da fazla konuşmak istemiyorum!

Yayınlanma Tarihi:18:45,