SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi'nde mücadele edeceği grubun belli olduğu gün, deplasmana gidecek erkek taraftarları şüphesiz en mutlu eden takım Dinamo Kiev'di. Kiev'in başlı başına kadın-erkek ilişkilerindeki mücbir sebeplerden biri olduğu malumunuz. İşte bu merakla beklenen eşleşmenin ilk maçı, dün kapılarını ilk kez Devler Ligi'ne açan Vodafone Arena'da, yaklaşık 42 bin taraftarın katılımıyla gerçekleşti. Dile kolay 6 yıl geçmiş üzerinden. İnönü Stadı'nın su damlayan rutubetli koridorlarından 0 km bir stada uzanan yol… O günlerden bu günlere çok şey değişti aslında. Her şeyden önce Beşiktaş'ın özgüveni pekişti, taraftar beklenti çıtasını yükseltti. Artık “şampiyon olmasak bile…” diye başlamıyor tezahüratlar.

KIEV İLK YARI ŞUT ÇEKEMEDİ

Benfica maçının ikinci yarısındaki oyun kurgusundaki gibi Adriano ile Caner'in yer değişikliği ile oyuna başlayan Beşiktaş, çok istekli ve baskılı olmasına rağmen çok fazla pozisyon üretemedi. Ama rakibi de sindirdi. Dakikalar 29'u gösterdiğinde Quaresma sahneye çıktı. Resmen ateş eden bir golle serbest vuruştan 90'u buldu. Ve Şampiyonlar Ligi'ndeki 49. maçında, 8. golünü de Beşiktaş formasıyla imzalamış oldu. Takımın dikkat çeken ismiyse Tolgay Arslan'dı. İlk yarı girdiği 9 ikili mücadelenin hepsini kazandı. Şampiyonlar Ligi'ndeki ilk maçı olan bir futbolcu için fazlasıyla başarılıydı.

Beşiktaş, ikinci yarıya tempolu başlayan Kiev'e karşı, basit top kayıplarıyla rakibe fazlasıyla pozisyon imkânı verdi. Yan toplarda zayıf kaldı. 65. dakikada yenilen golün ardından orta sahası da düştü oyundan. Vodafone Arena'daki ilk Şampiyonlar Ligi maçında 1 puanla yetinmek zorunda kaldı.