SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İngiltere’deki rüşvet skandalında ikinci perde

İngiliz futbolunda rüşvet skandalında ikinci perde devam ediyor. İngiltere Milli Takımı Teknik Direktörü Sam Allardyce'dan sonra üç ismin daha rüşvet aldığı iddia edildi.

Güncellenme: 15:25, 29/09/2016
İngiltere’deki rüşvet skandalında ikinci perde

The Telegraph gazetesinin ortaya çıkardığı “3. parti” olarak bilinen kişilere ait olan oyuncuların İngiliz takımlarına transferini yasaklayan uygulamayı bozmak için rüşvet isteyen isimler arasına Championship ekiplerinden Queens Park Rangers Teknik Direktör Jimmy Floyd Hasselbaink, Barnsley Kulübü Yardımcı Antrenörü Wright ve Leeds United’ın İtalyan sahibi Massimo Cellino da katıldı.

29 Eylül 2016İngiltere`de skandal büyüyorİngiltere’de Sam Allardyce'ın istifasına yol açan Telegraph gazetesi, şimdi de oyuncu transferlerinden komisyon alan 10 teknik direktörü açıklayacağını duyurdu.İlgili Haberi Oku

Daily Telegraph gazetesi, kendilerini Uzak Doğulu iş adamları olarak tanıtan muhabirleriyle rüşvet pazarlığı yapan Championship takımlarından Queens Park Rangers’ın teknik direktörü Hollandalı Jimmy Floyd Hasselbaink, Barnsley yardımcı antrenörü Tommy Wright ve Leeds United’ın İtalyan sahibi Massimo Cellino’nun görüntülerini internet sitesinden yayınladı. Hasselbaink, işadamı zannettiği muhabirler ile Londra’da yaptığı toplantıda, Queens Park Rangers’a futbolcu satmak isteyen bir menajerlik firmasından 55 bin sterlin isterken görüntülendi. Firma temsilcisi gibi davranan muhabirin 35-40 bin sterlinlik teklifini, “Beni mutlu etmeyi dene” diyerek 55 bin sterline çıkaran Hasselbaink, görüntülerin ortaya çıkmasının ardından yazılı açıklama yaparak, hiçbir yanlış eylemde bulunmadığını belirtirken, QPR ekibi teknik direktör Hasselbaink hakkında inceleme başlattığını açıkladı.

27 Eylül 2016Sam Allardyce yerine Mancini geliyorDaily Telegraph’ta çıkan skandal haberin ardından İngiltere Milli Takımı Teknik Direktörü Sam Allardyce’in görevi 67 gün sürdü. Big Sam bu gece görevden alındı. Yerine ilk aday Manchester City’yi şampiyon yapan Roberto Mancini.İlgili Haberi Oku

GİDEN GİDENE

Rüşvet skandalına adı karışan bir başka isim olan Barnsley Kulübü Yardımcı Antrenörü Tommy Wright da transferlerde yardımcı olma sözünü verdiği muhabirlerden Ağustos ayındaki toplantıda 5 bin sterlin rüşvet alırken görüntülendi. Barnsley Kulübü bu gelişme sonrası 50 yaşındaki antrenörün görevine son verdi.

29 Eylül 2016David Beckham`a benzemek için 78 bin lira harcadı ama…İngiltere’de bir genç, hayranı olduğu David Beckham’a benzemek için 78 bin lira harcadı. Henüz isteğine ulaşamayan gencin bu uğurda harcayacağı rakam 200 bin lirayı bulacak.İlgili Haberi Oku

LEEDS’İN SAHİBİ DE İŞİN İÇİNDE

Rüşvet skandalındaki son isim ise Leeds United’in İtalyan sahibi Massimo Cellino oldu. İtalyan işadamı, The Telegraph muhabirlerine kulübün yüzde 20’lik hisselerini satmayı, bunun karşılığında gelecekteki transferlerden pay vermeyi teklif ettiği kayıtlarda görülüyor.

Yayınlanma Tarihi:13:14,