SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bu hesapta yoktu

29 Eylül 2016

Şampiyonlar Ligi ilk maçında Benfica'dan puan çıkaran Beşiktaş, ikinci karşılaşmasında Dinamo Kiev'i evinde ağırladı. Sahasında Napoli'ye mağlup olan puansız Kiev için de maçın önemi büyüktü. Beşiktaş'ın hedefi ise bunu kullanarak sabırlı ve sakin oyunla mücadelenin hakimi olup maçı kazanmaktı.

Beşiktaş bu kez beklenildiği gibi bir kadro ile oyuna başladı. Yapılan küçük makyaj sonrası, sol kanatta Caner Erkin'in arkada, Adriano'nun önde başlaması ve takımın emekçisi Atiba'nın yanında ağrıları olan Gökhan İnler'in yerine Tolgay'ın olmasıydı.

Tribünlerin müthiş tezahüratları eşliğinde maça başlayan Kara Kartal, Talisca'nın usta işi vuruşları ve röveşatası ile rakibin üstüne korku salarken, oyunun hakimiyetini kısa sürede eline geçirdi. Dinamo Kiev ise Beşiktaş'ın etkili oyununa karşılık, fazlaca sert müdahaleler ile tempoyu düşürmeye çalıştı. Fakat kendi alanına adeta hapsolan Kiev fazla dayanamadı ve ceza alanı dışında yaptığı faul sonrası kazanılan faulde, tribünler Talisca'yı beklerken, topun başına geçen Quaresma Beşiktaş'ı öne geçiren golü attı.

İkinci yarı orta sahaya Gökhan İnler'i alarak oyunu tutacağını zannettiğimiz Beşiktaş bu değişikliği golü yedikten sonra yaptı. Bir duran topta Kiev beraberliği yakalarken, maçın dönüm noktası ise D.Kiev kalecisinin Eboubakar'a yaptığı penaltıyı hakemin vermemesiydi. İkinci devrede Beşiktaş, basit top kayıpları yaptı, rakibine çok boş alan ve şut şansı bıraktı. Hesapta olmayan 2 puan kaybı yaşandı. Beşiktaş'ın Napoli ile üst üste oynayacağı iki maç Şampiyonlar Ligi serüveninin rotasını çizecek.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek