SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kulüpler Birliği Vakfı’ndan teşekkür mesajı

Kulüpler Birliği Vakfı, Beşiktaş-Galatasaray maçıyla birlikte kaldırılan deplasman yasağı sonrasında teşekkür mesajı yayınladı.

Güncellenme: 23:01, 28/09/2016
Kulüpler Birliği Vakfı’ndan teşekkür mesajı

Kulüpler Birliği Vakfı, deplasman yasağının kaldırılması sürecinde destek veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ve İstanbul Valisi Vasip Şahin için teşekkür mesajı yayımladı.

Vakıftan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Kamuoyunun da yakından takip ettiği gibi deplasman yasağının kaldırılması yönündeki çabalarımız hepimizin malumlarıdır. Kulüpler Birliği Vakfı olarak başta Sayın Cumhurbaşkanımız, Sayın Gençlik ve Spor Bakanımız nezdinde bu konuda 18 Süper Lig kulübümüzün ortak görüşlerini, taleplerini gündeme getirerek deplasman yasaklarının kaldırılması yönündeki arzumuzu çeşitli platformlarda dile getirdik. Türkiye Futbol Federasyonu ve ilgili kurumlar genelinde yaptığımız görüşmeler ve son olarak Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Beşiktaş Jimnastik Kulübü Başkanı Fikret Orman ile Fenerbahçe Spor Kulübü Asbaşkanı Mahmut Uslu ile birlikte İstanbul Valisi Sayın Vasip Şahin’i ziyaretimizin ardından geçtiğimiz perşembe günü yapılan İl Güvenlik Kurul toplantısı neticesinde bu arzumuz resmiyet kazanmış ve 22 Eylül 2016 tarihinde deplasman yasakları kaldırılmıştır. Gelinen süreçte bu yasakların kaldırılmasında desteğini esirgemeyen başta Sayın Cumhurbaşkanımız, Gençlik ve Spor Bakanımız ve ayrıca İstanbul Valimize teşekkürlerimizi sunuyoruz. Hepimizin çok iyi bildiği gibi, taraftarlar uzun yıllardır, bu yasağın kaldırılması yönünde tribünlerde tezahürat yapıyorlardı. Çabalarımız sayesinde şu anda bu hakları yeniden kendilerine iade edilmiş oldu. Haklarına sahip çıkma sorumluluğu da kendilerinde olacaktır. Bizler renk ayrımı yapmaksızın tüm taraftarlarımızın bu sorumluluğu sonuna kadar paylaşacaklarına ve gereğini yerine getireceklerine gönülden inanıyoruz. Nitekim; 24 Eylül 2016 tarihinde oynanan 2016-2017 sezonunun ilk önemli derbisi olarak nitelendirilen Beşiktaş- Galatasaray derbisinde hem ev sahibi ve hem de rakip takım taraftarları bu inancımızda ne kadar haklı olduğumuz gösterirmişlerdir. Bu bağlamda sporun birleştirici gücüne sahip çıkan, gönül verdiği renkleri yalnızca sevgi ve saygı ile koruyan, destekleyen, bu sevgisinde şiddete yer vermeyen, barışın, kardeşliğin, Fair-Play’in kazanmasına ve geleceğe umutla bakmamızı sağlayan tüm taraftarlarımıza ve buna destek veren tüm yöneticilerimize Kulüpler Birliği Vakfı olarak teşekkürlerimizi bir borç biliyoruz.”