SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Jan Olde Riekerink: İlk yarıdaki gibi oynayın

Futbolcularına Beşiktaşmaçının ilk yarısındaki gibi oynamaya devam etmelerini söyleyen Hollandalı çalıştırıcı, ikinci devrede yapılan basit hataların tekrar edilmemesini istedi.

Güncellenme: 08:06, 28/09/2016
Jan Olde Riekerink: İlk yarıdaki gibi oynayın

AMK GAZETE

Galatasaray zorlu Antalyamaçının hazırlıkları devam ederken, Teknik Direktör Jan Olde Riekerink takımın gidişatinden memnun. Beşiktaş derbisinde 3 puanı kaçırmalarına karşın futbolcularını tebrik eden ve ilk yarıdaki futbola dikkat çekenHollandalı çalıştrıcı, “Vodafone Arena'da ilk devrede ortaya koyduğunuz performansı ligin geneline yaymalısınız” dedi.

Ligin en formda takımlarından birisine karşı deplasmanda 45 dakika boyunca pozisyon bile vermediklerini hatırlatan Riekerink, “İlk yarıda ev sahibi gibi oynadık. Bunu 90 dakikaya çıkartmalıyız. Beraberlik bize ders olmalı ancak kötü bir sonuç almadık. Bu sezon şampiyon olabileceğimizi herkese gösterdiniz. Antalya'yı da yenerek yeni bir seri yakalamalıyız” ifadelerini kullandı

OYUNA DAHA ERKEN MÜDAHALE EDECEK

Derbi beraberliği sonrasında oyuncu değişikliklerini geç yapması nedeniyle eleştirilen Riekerink, bu konudaki hatasını kabul etti. Artık oyunun gidişatına göre değil, farkı artırmaya yönelik daha erken hamleler yapacak. Deneyimli çalıştırıcı, yedek kalan Sinan, Josue ve diğer isimlerden de maksimum verimi alacak.

SAĞ KANADA AYAR ÇEKTİ

Teknik direktör Jan Olde Riekerink, tak8mda revizyona gitmeye haz8rlan8yor. Defansta Chedjou'nun yerine Semih'i oynatacak olan Hollandal8, sa9 bekte de Cavanda'y 8 oynatmay8 planlıyor. Yeni transferlerin iyile;mesini bekleyen deneyimli antrenör, hazır olan futbolcular8na görev verecek. Luis Cavanda'y8 Antalya müsabakas8nda 11'de sahaya sürecek olan Riekerink, Podolski'yi de ilk 18'e alacak.

detay-1