SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Volkan Demirel’i yakan büyük ihmal!

Fenerbahçe'de sezon başından beri performansı eleştiri konusu olan Volkan Demirel'in hazırlık döneminde yaşadığı sorunların perde arkası aralandı.
İşte tecrübeli file bekçisinin form grafiğini etkileyen büyük ihmal:
Fenerbahçe'nin kalesinde uzun yıllardır bir numaralı isim olan tecrübeli file bekçisi geçtiğimiz sezonlardaki esnekliğine ve çabukluğuna ulaşamamasındaki esas nedenin kaleci antrenörü Paolo Orlandoni'nin uygulamaları olduğu ortaya çıktı.
Bireysel hatasından gol yemese de "Artık maç da kurtarmıyor" denilen Volkan Demirel, sezon öncesinde geçirdiği bel fıtığı ameliyatının ardından kaleci antrenörünün özel çalışma programı hazırlamaması nedeniyle sezona problemli başladı.
Kaleci antrenörü Orlandoni, diğer file bekçileri Fabiano ve Ertuğrul'a yaptırdığı antrenmanların aynısını Volkan'a da yaptırdı.
Bu çalışmaların Volkan'ın eski esnekliğine ve çabukluğuna ulaşmasını geciktirdi.
Volkan Demirel bu konuda antrenörüne başvurdu ve güçlenmeye dayalı bireysel programlar uygulama isteğini iletti.
Ancak Orlandoni'nin bu talebe olumsuz yanıt verdi ve Volkan'dan çalışmalarını diğer kalecilerle birlikte sürdürmesini istedi.
Şimdi Volkan antrenmanlar dışında ekstra güçlenme çalışmalarına ağırlık verirken, kısa zamanda eski formuna kavuşmak için yoğun çaba sarf ediyor. (Sabah)