SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Volkan Demirel’i yakan büyük ihmal!

1 Fenerbahçe'de sezon başından beri performansı eleştiri konusu olan Volkan Demirel'in hazırlık döneminde yaşadığı sorunların perde arkası aralandı.
2 İşte tecrübeli file bekçisinin form grafiğini etkileyen büyük ihmal:
3 Fenerbahçe'nin kalesinde uzun yıllardır bir numaralı isim olan tecrübeli file bekçisi geçtiğimiz sezonlardaki esnekliğine ve çabukluğuna ulaşamamasındaki esas nedenin kaleci antrenörü Paolo Orlandoni'nin uygulamaları olduğu ortaya çıktı.
4 Bireysel hatasından gol yemese de "Artık maç da kurtarmıyor" denilen Volkan Demirel, sezon öncesinde geçirdiği bel fıtığı ameliyatının ardından kaleci antrenörünün özel çalışma programı hazırlamaması nedeniyle sezona problemli başladı.
5 Kaleci antrenörü Orlandoni, diğer file bekçileri Fabiano ve Ertuğrul'a yaptırdığı antrenmanların aynısını Volkan'a da yaptırdı.
6 Bu çalışmaların Volkan'ın eski esnekliğine ve çabukluğuna ulaşmasını geciktirdi.
7 Volkan Demirel bu konuda antrenörüne başvurdu ve güçlenmeye dayalı bireysel programlar uygulama isteğini iletti.
8 Ancak Orlandoni'nin bu talebe olumsuz yanıt verdi ve Volkan'dan çalışmalarını diğer kalecilerle birlikte sürdürmesini istedi.
9 Şimdi Volkan antrenmanlar dışında ekstra güçlenme çalışmalarına ağırlık verirken, kısa zamanda eski formuna kavuşmak için yoğun çaba sarf ediyor. (Sabah)