SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fatih Terim – Arda Turan geriliminde son dakika gelişmesi

Fatih Terim, Arda Turan başta olmak üzere milli takıma almadığı isimleri, ‘Türk halkından özür dilemedikleri’ gerekçesiyle yine çağırmayacak.

Güncellenme: 09:10, 28/09/2016
Fatih Terim – Arda Turan geriliminde son dakika gelişmesi

2018 Dünya Kupası elemeleri öncesi Türkiye A Milli Takım'daki kadro krizi, yeni bir boyuta taşınıyor. Euro 2016'da takım içinde yaşanan prim polemiği sonrası Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'in kadroya almadığı isimler Arda, Selçuk, Burak, Gökhan Gönül, Caner ile Hakan Balta, Ukrayna ve İzlanda'yla oynanacak eleme maçlarının aday kadrosunda da yer almayacak.

27 Eylül 2016Mehmet Demirkol: Fatih Terim`e Arda Turan`ı sordumMehmet Demirkol, NTV Spor’da yayınlanan Spor Servisi programında Arda Turan ile ilgili açıklamalarda bulundu.İlgili Haberi Oku

Gerekçe ise Terim'in geride kalan ağustos ayında düzenlediği basın toplantısında saklı. O dönem yeni ve genç kadrosunu savunan Fatih Terim, tercihini, “Bu karar ilkeseldir. Milli takım, kendini bu formayı taşıma şerefine hazır ve istekli olan her oyuncuya açıktır. Hata Türk halkına yapıldı. Özrün de halktan dilenmesi gerekir” ifadesiyle anlatmıştı. Sözlerinin arkasında duran Terim'in ‘Türk halkından özür dilenmemesi' nedeniyle prensiplerine bağlı kalacağı öğrenildi.

27 Eylül 2016Arda Turan – Fatih Terim polemiğinde son gelişmeNeredeyse milli maçların bile önüne geçen Fatih Terim-Arda Turan meselesinde yine flaş gelişmeler yaşanıyor…İlgili Haberi Oku

DEMİREL İÇİN DE GEÇERLİ

Kazakistan maçında tribünden edilen küfürler nedeniyle sahayı terk eden Volkan Demirel konusunda yaptığı gibi kendisinden değil Türk halkından özür dilenmemesini bekleyen tecrübeli çalıştırıcı, bu yönde bir girişim olana kadar fikrini gözden geçirmeyecek. Fatih Terim'in, Arda Turan'ın kendisi hakkındaki, “Hocamın bizi halktan özür dileyecek gibi göstermesi yanlış. Bu konuları yüz yüze konuşmalıydık” sözlerine de üzüldüğü ancak vereceği kararda bu ifadelerin bir etkisinin olmadığı kaydedildi.

26 Eylül 2016Mahmut Uslu: Fatih Terim karnından konuşmasınFenerbahçe Basın Sözcüsü Mahmut Uslu, 360’ta yayınlanan Telegol’e çarpıcı açıklamalar yaptı.İlgili Haberi Oku

NE OLMUŞTU?

EURO 2016 için Fransa'da bulunan A Milli Futbol Takımı, prim krizi yaşamıştı. Bazı futbolculara TFF'nin verdiği primin eksik yatması üzerine kaptan Arda Turan, durumu Teknik Direktör Fatih Terim'e taşımıştı. Terim'in bu durumdan rahatsız olduğu ortaya çıkmış, kurt hoca sonrasında yıldız isimleri kadrodan kesmişti.

27 Eylül 2016A Millilerin Ukrayna ve İzlanda maçı hakemleri belli olduA Milli Takımın, 2018 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri I Grubu’nda 6 Ekim 2016 Perşembe günü Ukrayna ve 9 Ekim 2016 Pazar günü İzlanda ile oynayacağı karşılaşmaların hakemleri belli oldu.İlgili Haberi Oku

ARTIK TATLIYA BAĞLAYIN

Türkiye, 2002'den beri katılamadığı görev alacak. Dünya Kupası için bu kez oldukça iddialı. Hırvatistan deplasmanından aldığı 1 puanla liderlik için umutlanan Ay-Yıldızlı takımımızın önünde önemli bir fikstür bulunuyor. Alınacak her bir galibiyet, Rusya yolunu kısaltacak. Bu durumdayken, Türk halkının gözü önünde yaşanan tartışmanın artık tatlıya bağlanması gerekiyor. Hem Fatih Terim'in hem de futbolcularımızın gerekli adımları atması sadece ve sadece Türkiye'ye yarayacak. Arda, Barcelona'da yıldızlaşıyor. Santrfor eksiğimiz varken Burak, Çin'de kendini buldu. Caner, eski formuna kavuştu. Hakan Balta ve Selçuk çıkışta. Bu isimlerin katılımıyla Ay-Yıldızlılarımız arzulanan kimliğine kavuşacak, sonunda kazanan Türkiye olacaktır. SÖZCÜ diyor ki Türkiye için gerekeni yapın!

Yayınlanma Tarihi:09:04,