SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Dirk Kuyt: Fenerbahçe’ye gol atarsam…

Fenerbahçe'deki döneminde taraftarın sevgilisi olan Dirk Kuyt, Fenerbahçe için nasıl savaştıysa Feyenoord için savaşacağını ve yarınki maçın Fenerbahçe için zor olacağını söyledi.

Güncellenme: 18:55, 28/09/2016
Dirk Kuyt: Fenerbahçe’ye gol atarsam…

Feyenoord formasıyla eski takımı Fenerbahçe’ye karşı forma giyecek olan Dirk Kuyt, perşembe günü oynanacak olan maçtan evvel basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Fenerbahçe’deki arkadaşlarıyla sürekli iletişim halinde olduğunu dile getiren tercübeli futbolcu, vatandaşı Robin van Persie’ye sahip çıktı. Gol atarsa sevineceğini dile getiren Kuyt, “Bu belirli bir saygı çerçevesinde olacak. Kafamda her zaman beni destekleyen Fenerbahçe taraftarları var” dedi.

Dirk Kuyt basın toplantısında şu ifadeleri kullandı:

“İlk aklıma gelen Fenerbahçe’deki güzel anılar. Onlar hep bir güzel anı olarak kaldı benim için. Fenerbahçe’ye başarılar diliyorum, yeni teknik direktörleriyle çıktıkları yeni yolda. Bunlar zaman alacak biliyorum. Hollanda’da Fenerbahçe’yi takip etmeye çalışıyorum, hala kulüpten arkadaşlarımla görüşüyorum. Yarın sizi çok zor bir maç bekliyor. Van Persie çok değerli bir oyuncu. Elinden geleni yapacaktır. Koç ona her zaman maç oynama fırsata vermedi. Dick Advocat Fenerbahçe’ye gelmesi onun için iyi bir şey.”

“Beni nasl bir oyuncu olduğumu gördünüz, her şeyimi verdim ve sonuna kadar savaştım Fenerbahçe için. Bunu yarı Feyenoord için de yapacağım. Gol atarsam sevineceğim ama bu saygı çerçevesinde olacak. Her zaman kafamda beni destekleyen Fenerbahçe taraftarları var.”

Yayınlanma Tarihi:18:49,