SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Advocaat’dan Feyenoord maçı öncesi önemli açıklamalar

Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat, UEFA Avrupa Ligi'nde Kadıköy'de oynayacakları Feyenoord maçı öncesi önemli değerlendirmelerde bulundu.

Güncellenme: 17:01, 28/09/2016
Advocaat’dan Feyenoord maçı öncesi önemli açıklamalar

Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat, Feyenoord maçı öncesi düzenlenen basın toplantısında değerlendirmeler yaptı. Hollandalı çalıştırıcı, “Şu durumda rotasyon yapacak konumda değiliz. En iyi oyuncular Feyenoord maçında sahada olacak. Daha yolun başındayız. Grupta Manchester United favori takım. Diğer 3 takım da ikincilik için mücadele verecek. Feyenoord maçı oldukça zor geçecek. Ama kazanmak mecburiyetindeyiz. Ozan ve Josef Gaziantepspor maçında Mehmet Topal’ın önünde sahada yerini aldı. Geçmiş maçlarda farklı pozisyonlarda sahada yerlerini almışlardı. Duygusal bir karşılaşma olmayacak benim için. Bizim için önemli bir maç olacak. Feyenoord’un nasıl bir takım olduğunu biliyoruz. Hollanda’da çok iyiler. Bizim ne yapacağımız esas konu” dedi.

Sözlerine devam eden Advocaat, “Son iki maçta 7 gol attık ve 2 gol yedik. Burada ters olan durum nedir? Tek sorun çok sayıda pozisyona giriyoruz. Her şey iyi; fakat son pası değerlendiremiyoruz. Futbolda pozisyona girmeniz de önemlidir. Son pasları çalışmamız gerekecek. Gaziantepspor maçında 10-15 pozisyona girdik. Rakibimize de pozisyonlar verdik. Volkan Şen’den çok memnunuz final pasları hariç. Hızı son derece etkili. Vizyonunu geliştirmesi gerekiyor. İnsanların sahada görmek istediği ve izlerken keyif aldığı futbolcu” ifadelerini kullandı.

Deneyimli hoca son olarak, “Fenerbahçe’de olduğum için çok şanlıyım. Belki kariyerimde son adım olarak burayı seçtim. Hollanda Milli Takımı’ndan gittiğim için pişmanlık duymuyorum.  Başkalarının ne söylediği önemli değil. Robin van Persie’nin oynayıp ya da oynamayacağını maç günü göreceğiz. Van Bronckhorst’u öğrenci olarak değil, teknik direktör olarak görüyorum. Çok uzun zamandır tanıyorum onu ve seviyorum. Feyenoord her zaman stadını dolduran bir kulüp oldu. Fenerbahçe hakkında da bunu duyuyorum. En son oynadığımız maçta 15 bin seyirci vardı. Her iki takımın da ortak noktaları olduğunu söyleyebiliriz” diyerek sözlerini noktaladı.

detay-resim

 

Yayınlanma Tarihi:15:53,