SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İngiltere Futbol Federasyonu tarafından 2008 yılından itibaren yasaklanan “3. parti” olarak bilinen kişilere ait olan oyuncuların İngiliz takımlarına transferini yasaklayan uygulamayı; İngiltere Milli Takımı Teknik Direktörü Sam Allardyce’ın 400 bin sterlin karşılığında bozabileceği, gazeteciler tarafından kanıtlandı.

27 Eylül 2016Fikret Orman`dan Töre açılımıBeşiktaş Başkanı Fikret Orman,West Ham'a sezon sonuna dek kiralık giden milli yıldızın devre arasında takıma dönmesi için Londra'da nabız yokladı.İlgili Haberi Oku

Bu şok haberin sahibi ise İngiltere’nin tanınmış gazetelerinden The Telegraph. Telegraph muhabirleri ile yaklaşık 10 aydır pazarlık yapan  Sam Allardyce’nin tüm söyledikleri kayıt altına alınmış durumda. Sam Allardyce’ın, Uzakdoğulu işadamları olarak tanıdığı Telegraph muhabirlerine FA’nın koyduğu transfer kurallarını çiğneyebilecekleri konusunda açıklamalar yaptığı ve 400 bin sterlin karşılığı bu ayarlamaları yapabileceği ortaya çıkarıldı.

26 Eylül 2016IŞİD Barcelona Real Madrid Manchester United Milan formalarını yasakladıTerör örgütü IŞİD, iki spor firmasının sponsor olduğu formları giyenlerin cezalandırılacağını duyurdu.İlgili Haberi Oku

SKANDAL BUNUNLA DA KALMIYOR

Sam Allardyce, gizli kayıt altında olduğunu bilmeden yaptığı pazarlıklarda Telegraph muhabirlerine bunu herkesin yaptığını hatta kendisinin de 2014 yılındaki Enner Valencia’nın West Ham’a transferini gerçekleştirirken oyuncunun Meksika Ligi takımlarından Pachuca’da oynadığını gösterdiklerini ancak Ekvatorlu futbolcunun “3. parti” olarak bilinen kişilere ait olduğunu itiraf etti.

Telegraph muhabirleri ile 10 aylık bir görüşme sürdüren ve pazarlıkları devam ettiren 61 yaşındaki teknik adam bu görüşmelerin başlangıcında İngiltere Milli Takımı görevinde olmadığını ancak daha sonra yapılan görüşmeleri İngiltere teknik direktörü sıfatında yaptığını ve bu görevine rağmen anlaşmayı sürdürebileceğini muhabirlere söylediği yazıldı.

Sam Allardyce, bu skandal anlaşmayla birlikte muhabirlerle yaptığı sohbette eski menajer Roy Hodgson, eski milli takım antrenörü Gary Neville ve Futbol Federasyonu’nun harcamaları konusunda eleştirilerde bulundu. Allardyce “Roy Hodgson, yardımcısı Gary Neville sadece emir verirdi. Şimdi otur,şimdi kalk gibi” dedi.

27 Eylül 2016Ortega Fenerbahçe günlerini anlattı: İşkence gibiydi…İlgili Haberi Oku

İNGİLTERE FUTBOL FEDERASYONU DEVREDE

Gazetelerde çıkan bu skandal durumun ardından toplantı kararı alın İngiltere Futbol Federasyonu, teknik direktör Sam Allardyce hakkında karar verecek. Federasyon başkanı Greg Clarke’ın basına yapmış olduğu açıklamada “Ben kesin bir karara varmadan önce herkesi ve her şeyi en ince ayrıntısına kadar bilmek ve dinlemek istiyorum. Bu tarz ciddi durumlarda karar almadan önce derin bir nefes almamız gerekir” şeklinde konuştu.