SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Erkan Sözeri’ye yönetim engeli

Adana Demirspor Teknik Direktörü Erkan Sözeri, Balıkesirspor yenilgisinden sonra görevi bırakabileceğini bildirdiğini ancak yönetimin aldığı kararla buna izin vermediğini belirtti.

Güncellenme: 16:01, 27/09/2016
Erkan Sözeri’ye yönetim engeli

TFF 1. Lig takımlarından Adana Demirspor’un teknik direktörü Erkan Sözeri, 4-2 mağlup oldukları Balıkesirspor maçından sonra yönetime görevi bırakabileceğini bildirdiğini ancak yönetimin buna izin vermediğini bildirdi.

Sözeri, yaptığı açıklamada, son haftalarda takım olarak koşu kalitelerinin iyi olmasına rağmen futbolda her zaman olabilecek fakat kendilerinin biraz fazla yaşadıkları bireysel hatalar yüzünden maçlarda sarf ettikleri enerjiyi zaman zaman üstün oyunu tabelaya yansıtamadıklarını ifade ederek, bu hatalardan ders alarak daha dikkatli olacaklarını söyledi.

“Başarılı olmak için gayret ediyoruz”

Taraftarlarda 22 senenin getirdiği bir sabırsızlık olduğunu tepki göstermelerini dozajında olduğu sürece normal karşılayabileceklerini belirten Sözeri, şöyle devam etti:

“Yönetimimiz, oyuncularımız ve teknik heyet olarak başarılı olmak için gayret ediyoruz. Yönetimimiz birçok sorunlarla uğraşıyor. Buna rağmen 5 maçta alınan bir mağlubiyet var. Takımımız yeni bir takım. İnişli çıkışlı grafikler normal. Ben kolay kolay pes etmem fakat Balıkesirspor maçından sonraki tepkilere duyarsız kalmayarak başkanımız Sedat Sözlü ve yönetim kurulumuza hiçbir tazminat talebimiz olmadan, oyuncularımızı ve yönetimimizi zorda bırakmamak için görevi bırakabileceğimi, takdirin de onlarda olduğunu ve alacakları her karara saygı duyacağımı belirttim. Yapılan toplantı sonrası sağ olsunlar bana ve oyuncularımıza güvendiklerini ileten başkanımız ve yönetim kurulunu yarı yolda bırakmanın bana da yakışmayacağını düşünerek, karara saygılı olduğumu söyleyip teşekkür ettim.”

Oyuncularına sonuna kadar güvendiğini vurgulayan Sözeri, “Bu oyuncularda bu şanlı armayı sezon sonunda hak ettiği yer olan zirveye taşıyacaklar. Ve çıkışımıza da bu hafta Şanlıurfaspor maçıyla başlayacağız. Son sözüm de taraftarımıza. Onların yaşam biçiminin Adana Demirspor olduğunu hepimiz biliyoruz. Ve sonsuza kadar sevdiklerini de. İnsan sevdiğine kırılır. Fakat rencide etmez. Sevdiğinin en zor zamanlarında yanında olur. Bize verilen emanete de sonuna kadar sahip çıkacağımızı herkes bilsin” ifadelerini kullandı.