SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Eczacıbaşı Kulübü, kuruluşunun 50. yıl dönümünü düzenlediği törenle kutladı. Ortaköy’deki Four Seasons Hotel’de gerçekleştirilen etkinliğe Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı, Eczacıbaşı Spor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Eczacıbaşı, Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Özkan Mutlugil, Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay, kulübün yönetim kurulu üyeleri, federasyon temsilcileri ve sporcuları katıldı.

Düzenlenen gecede açıklamalarda bulunan Eczacıbaşı Spor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Eczacıbaşı, sadece takım olarak değil yarattığı takım ruhuyla da Eczacıbaşı’nın tüm dünyaya kendisini kanıtladığını belirterek, “Bu akşamı, 50 yılın bir tortusu olarak görüyorum ve bu atmosferi yaşayabilmek, şampiyon olmaktan daha çok gururlandırıyor” dedi.

Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı da, 50 yıl önceki heyecan ve coşkuyu hala taşıdığını ifade ederek, “Özellikle de kadın voleybolunda sağlanan ulusal ve uluslararası ileri başarıların, kadınların toplumsal varlıklarının güçlendirilmesine katkıda bulunduğunu gördükçe, spor girişimlerimizi destekleme kararlılığımız pekişiyor” diye konuştu.

Geceye katılan Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Özkan Mutlugil ise Eczacıbaşı Spor Kulübü’nün Türk voleyboluna katkıları için teşekkür ederek, Bülent Eczacıbaşı ve Faruk Eczacıbaşı’na birer plaket verdi.