SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Çaykur Rizespor kayıpları telafi etmek istiyor

Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, planlananın dışındaki puan kayıplarını Beşiktaş maçı ile telafi etmek istediklerini söyledi.

Güncellenme: 14:54, 27/09/2016
Çaykur Rizespor kayıpları telafi etmek istiyor

Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, Beşiktaş maçı öncesi hazırlıklar sürerken basın mensuplarını çalışma odasında ağırladı.

İlk beş haftada planladıklarının aksine iki puan fazladan kayıpları olduğunu belirten Karaman “Kayseri mağlubiyetini hem takım olarak hem biz teknik ekip olarak beklemiyorduk. Mağlubiyetler, galibiyetler, beraberlikler futbolun içerisinde var. Beş maç oynadık. Üçü deplasman ikisi iç saha. Üç deplasmanın birisi Galatasaray, Karabük ve Kayseri. Takım olarak beklentimiz mağlup olduğumuz bu iki deplasman maçının en az birinden ya gelip gelmek veya mağlup olmadan geri gelmekti. İki maçta berabere kalsak iki puanımız olurdu. Beş maçta bana göre kayıp iki puandayız. Birinden galip gelsek belkide dört puan alacaktık. Şimdi Beşiktaş ile oynayacağız. Beşiktaş iyi bir takım. Güçlü bir takım. Alternatif ve zengin bir kadrosu var. Hamle gücü çok üstün. Bunu Galatasaray maçının ikinci yarısında gördük. İlk 45 dakikadaki bir Galatasaray'ı da Beşiktaş karşısında gördük. Bizde oynadık Galatasaray'a karşı. Bazı mukayeseleri herkes yapabilir. Dolayısı ile bu kayıp iki veya dört puanı telafi etmek için Beşiktaş karşısında alacağımız üç puan bizi inanılmaz derecede, kayıplarımız üzerinde artıya geçirecek. Bunu yapabilmek için futbol şansının, oyun disiplinin, takımın gelişmesinin de maç içerisinde ortaya çıkması gerekir. Tüm oyuncularımız bu maça inanılmaz bir motive ile hazırlanıyor. Sakat arkadaşların katılıp katılamayacaklarına hafta sonuna kadar bakacağız. İnşallah Cumartesi akşamı burada kendi evimizde iyi bir sonuç alırız” şeklinde konuştu.