SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Her şey, 2 Eylül'de A Milli Takım kafilesinin Beştepe'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı ziyaretiyle başlamıştı. Bu görüşme sonunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Türkiye Futbol direktörü Fatih Terim ile kısa süren özel bir görüşme yaptığı ve “Polemikler milli takımı yıpratır. Arda kararınızı gözden geçirmenizi rica ediyorum” dediği öne sürülmüştü.

Fanatik’in haberine göre; Sürecin devamında Arda Turan'ın da Barcelona'da formunun zirvesine çıkması, 29 yaşındaki oyuncuya milli takım kapılarını tekrar araladı. İşin bir ‘kişisel çekişme' gibi algılanmasını istemeyen Terim'in 6 Ekim'de Ukrayna, 9 Ekim'de de İzlanda ile oynanacak 2018 dünya kupası eleme maçlarına kaptanını tekrar davet etme olasılığı hayli yükseldi.

Terim'in yakın çalışma arkadaşlarının da, Arda ile ilgili sorulara, “düşünüp en doğru kararı vereceğiz” yanıtlarını verdiği öğrenildi. Arda, Barça'da 8 maçta 4 gol 4 asist ile İspanya'da vitrine çıktı.

27 Eylül 2016A Millilerin Ukrayna ve İzlanda maçı hakemleri belli olduA Milli Takımın, 2018 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri I Grubu’nda 6 Ekim 2016 Perşembe günü Ukrayna ve 9 Ekim 2016 Pazar günü İzlanda ile oynayacağı karşılaşmaların hakemleri belli oldu.İlgili Haberi Oku

NEDEN ALIR NEDEN ALMAZ!

Hürriyet Spor Müdürü Mehmet Arslan da bugünkü yazısında Fatih Terim Arda Turan olayına şu açıdan baktı:

Arda konusunda Terim henüz karar vermedi. Bu satırları yazarken yapacağı bazı görüşmeler kararında etkili olabilir.

Ve düşüncemi yazayım…

Terim şu anda Arda'yı çağırmakla çağırmamak arasında gidip geliyor. Düne kadar çağrılmama olasılığı vardı ama Cuma gününe kadar Arda'nın Milli Takım'a dönme ihtimali giderek yükseliyor.

TERiM NiYE ALMAZ

Arda Turan'ı açıklamalarına rağmen kadroya alırsa, “Karizmam çizilir” endişesi yaşar. Daha önce yaptığı açıklamaların tam tersi bir tavır sergilemiş olur ‘Madem ihtiyaç vardı daha önce neden almadın' sorusuna muhatap olur. ‘Arda, Fatih Terim'i dize getirdi' söylentilerinin önünü alma şansı kalmaz.

NiYE ALIR

Egosunu bir yana bıraktığını tüm ülkeye gösterme fırsatı bulur. Milli Takım'ın formda bir Arda Turan'a ihtiyacı olduğunu düşünebilir. Arda'yı davet ederse daha da büyüyecektir.

Yayınlanma Tarihi:09:19,