SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Anthony Joshua – Vladimir Kliçko dövüşü için zemin aranıyor

Tyson Fury'nin Kliçko dövüşü için havlu atması sonrasında gözler büyük bir maça çevrildi. Organizatörler Anthony Joshua ile Vladimir Klitschko (Kliçko) arasındaki olası düellonun zeminini arıyorlar.

Güncellenme: 20:42, 27/09/2016
Anthony Joshua – Vladimir Kliçko dövüşü için zemin aranıyor

Tyson Fury’nin, Vladimir Kliçko ile dövüşmeyecek olması sonrasında boks sevenleri havaya uçuracak bir gelişme yaşandı. İngiliz The Guardian Gazetesi’ne yer alan habere göre ağır sıklet boksun iki devi olan Anthony Joshua ile Vladimir Kliçko kasım ayın sonunda karşı karşıya gelebilirler.

Joshua’nın danışmanı Eddie Hearn, konu hakkında önemli açıklamalar yaptı. Sky Sports’a demeç veren organizatör, “Şov devam etmek zorunda” diyerek Fury skandalının ardından beklemeyeceklerini ve boksseverleri heyecanlandıracak haberi verdi:

JOSHUA İSTİYOR

“Bu çok büyük bir dövüş. İnanıyorum ki Klistschko ve Joshua için 26 Kasım tarihi uygun. Hemen karar verilebilecek bir anlaşma bu. Kesin sonuç almak istiyorsak öyle de olmalı. Bugün Anthony ile spor salonunda birlikteydim ve bu dövüşü istediğini söyledi.  Klitschko ile anlaşma olmazsa Joseph Parker bizim için uygun bir dövüş olacak.”

UMARIM FURY DÖNER

“Fury meselesi bizim işimiz değil. Spordan biraz uzak kalması gerekiyor sanırım. Ne kadar ringden uzak kalacağını bilmiyoruz. Umarım iyi olur ama spor devam etmeli ve yönetim kurulu kemer müsabakalarının devam etmesini isteyecektir. Tyson hazır olduğunda onun dönüşünü sevinçle karşılayacağız. Büyük karşılaşmalar lazım ve onun ringde olması spor adına güzel bir şey olacak.”

SporHD.com

Gözler Anthony Joshua - Kliçko dövüşünde

Anthony Joshua

Yayınlanma Tarihi:20:39,