SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yazarlar Fenerbahçe – Gaziantepspor maçını yorumladı

Yazarlar, Fenerbahçe'nin 2-1'lik skorla kazandığı Gaziantepspor maçını yorumladı....

Selçuk Dereli (Sözcü): Bakıyorsun Volkan Şen iyi gözüküyor ancak o da final paslarında ve son vuruşlarında inanılmaz hatalar ve panik yapıyor. Sadece Volkan’la da olacak gibi değil. Bütünlük yok, oyuncular birbirinden kopuk. Seyirci desteği desen tribünler boş. Belli ki taraftar yönetime tepkili. Hep söylüyoruz, dolu tribünler her zaman büyük avantajdır Kadıköy’de. Fenerbahçe taraftarları devre arasına kadar çok korkulu rüyalar görecekler. Görüntü o yönde.
Feyyaz Uçar (Fanatik): Bunları yapabildiğini daha önce niye göremedik Emenike! Duvar olmak, arkadan gelene pozisyon hazırlamak ve rakip defansa baskı... Üstelik bir de kafa golü. Santrfor hapı mı yuttun! Tek forvet oynamak budur.
Tayfun Bayındır (Milliyet): Şanssızlıkla-beceriksizlik arasında kimilerine göre ince bir çizgi, kimilerine göre ise bir hayli fark vardır... Ben bir hayli fark olduğunu düşünenlerdenim. Volkan Şen’in kaçırdıklarının şanssızlıkla hiçbir alakası olamaz. Bu olsa olsa beceriksizliktir. Yeteneklerini bu kadar çok zorlayan ve gücünü hem kontrolsüz hem de boş yere harcayan son dönemlerde başka bir oyuncu hatırlamıyorum.
Serdar Ali Çelikler (Haber Türk): VOLKAN ŞEN: Bu kadar rahat adam geçip sık pozisyona girebilen dünyada bile çok az oyuncu var. Ama bitiricilik sıfır oğlu sıfır. Biraz vuruş çalış kardeşim. VOLKAN DEMİREL: Bir topu da kurtarsın. Kaleyi bulan her şut gol oluyor. Ama Aziz Yıldırım’ın manevi oğlu olarak 40 yaşına kadar oynar nasıl olsa.
Ercan Güven (Milliyet): Rakiplerinin puan kaybettiği haftada kolay maçı zora soksa da son hesapta kârlı çıktı Fenerbahçe. Devamda ısrar etmesi lazım. Feyenoord ve Osmanlı maçına bir kademe yukarıda Fenerbahçe şart.
Güntekin Onay (Vatan): Emenike ile Volkan Şen gayretli ancak son derece müsrif ve beceriden yoksun bir futbol oynadılar. Maç uzun süre 1-0 gidip ardından Simon Kjaer’in hatası ile 1-1’e gelip böyle sonuçlansa 2-0’a gelmediği için fatura bu 2 oyuncuya çıkacaktı. Josef’ de Souza’nın kafa golü bu 3 oyuncuyu birden kurtarmış oldu.
Ahmet Çakar (Sabah): Eğer dün geceki maçı Fenerbahçe kazanamasaydı başlığımız 'kamera şakası' olurdu ama ligin en kötü takımlarından biri olan Gaziantepspor'da futbolcular son 10 dakika skora kendileri bile inanamadılar. Dan-dun oynamaya başladılar, panik yaptılar ve son dakikalar adeta Gaziantep ceza alanında oynandı.
Erman Toroğlu (Sabah): Fenerbahçe Yönetimi'nin ne yapıp edip seyirciye çözüm bulması gerekir. Bu yönetim ve başkan bütün diğer taraftarları ve takımları Fenerbahçe'ye karşı bir cephe haline getirdiler. Aslında bunu yapmak büyük bir başarı! Kolay kolay kimse yapamaz. Hangi takım şampiyonluğa oynarsa diğer bütün takımlar onun yanında hareket edip, Fenerbahçe'ye cephe alıyorlar. Peki bu bir organize iş mi? Hayır. Bu, verilen saçma sapan beyanatlar ve ikili münasebetlerin sonucu. Olayı yalnız sahada ararsak çözemeyiz. Saha dışı da saha içine yansıyor.