SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İspanya La Liga takımı Deportivo’da forma giyen Emre Çolak, Radyospor’a konuştu. Yaz döneminde Galatasaray’dan ayrılıp mavi-beyazlı ekibe imza atan Emre şu ifadeleri kullandı:

‘Dil sorunumu çözmeye çalışıyorum’

“Her geçen maç oynadıkça daha iyi oluyorum. Dil sorunumu çözmek için antremanlardan sonra özel bir hocayla çalışıyorum. İnşallah en yakın zamanda maç sonralarında İspanyolca konuşmaya başlayacağım.”

‘Burası daha disiplinli’

“Türkiye'ye göre burası daha disiplinli, taraftarlar futbola çok daha konsantreler. Burada çok mutluyum. Keşke daha önce fırsatım olsaydı da gelseydim diyorum. Futbol için en güzel yaşlarımdayım. Bu sezonu çok iyi geçirmeyi umut ediyorum.”

‘Türkleri ve beni çok seviyorlar’

“Deportivo taraftarlarının bana ilgisi çok büyük. Kendi içlerinden olan birisi gibi görüyorlar beni. Tarihten gelen bir durumla ilgili burada Türkleri çok seviyorlar. Maçlarda Türk bayrakları açıyorlar, benim ismimin olduğu Türk milli takımı forması giyiyorlar. Çok mutlu oluyor, gururlanıyorum.”

‘Hocam benimle yakından ilgileniyor’

“Her şeyden çok mutluyum. Tek eksik takımın şimdiye kadar az puan alması. Biraz toplama bir takım gibi olduk ama yakında düzeleceğiz. Buradaki hocam benimle sürekli konuşup ilgileniyor. Takımı ileri taşıyıp arkadaşlarıma pozisyon yaratmamı ve gol atmamı istiyor. Onun isteklerini yerine getirmek için çalışıyorum.”

‘Arda ağabeyle gurur duyuyorum’

“Arda ağabey beni burada hiç yalnız bırakmıyor. Sürekli arayıp soruyor. Maçlardan önce, sonra bir eksiğin var mı diye. Onunla herkes gibi ben de gurur duyuyorum. Arda abi, milli takımımızın kaptanı. İnişli çıkışlı performans her zaman olur. O bizim için çok değerli.”

‘Milli takıma seçilmek isterim’

“Son iki haftadır oynamaya başladım. Fatih hocamın bende emeği büyüktür. Milli takım kadrosunda olmak isterim tabii ki.”

‘Bruma’ya yediği içtiği yaramış’

“Derbiyi izleme olanağım olmadı. Deplasmana gidiyorduk. Özetlerden izledim. Gel-gitli güzel bir maç olmuş. Bruma, Türkiye'ye gelmeden önce benimle konuştu. Galatasaray'daki performansına şaşırıyorum. Artık ne yiyip içmişse yaramış Bruma'ya. Çok etkili oynuyor.”