SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor yaklaşık 6 ay sonra taraftarı ile buluştu. Geçen sezon F.Bahçe maçında ceza alanların izleyemediği karşılaşmaya Teknik Direktör Yanal 5. haftada 4. kez değişen bir kadro ile çıktı. İlk kez orjinal sağ bek ve sol bekle oynadı.

Geçen hafta yabancıların tamamını sahaya süren Yanal, Konya maçında sadece Durica, Bero ve Hyun Jun Suk'a şans verdi. Diğer yabancıları yanında oturttu. Teknik Direktör Ersun Yanal scout ekibiyle konuşma, hesap sorma yerine sahaya sürdüğü kadro üzerinden mesaj vermeye devam ediyor! Kafalardaki soru işaretleri büyümeye başladı. Bu transferleri kim yaptı?

İlk yarıda ortaya konan futbol seyir açısından keyif vermezken ağır zeminle birlikte iki takım da vasatın üzerine çıkamadı. Taraftarı heyecanlandıran birkaç pozisyon ise konuk takımdan geldi. Bordo-mavililer futbol oynamaktan çok oynatmamayı tercih etti. İlk yarıdan gol sesi gelmedi.

2. yarıya iki takım da aynı kadrolarıyla ama hareketli başladı. Sahada golü düşünen Trabzon olunca oyun kalitesi de yükseldi. Yanal ilk hamlesini ise 66. dakikada Yusuf Erdoğan ile yaptı. Ekici'yi kulübeye çekti. Takımın yediği baskıyı azaltmak isteyen Kocaman ise Halil İbrahim ve Volkan'ı sahaya sürerek Skubic ve Milosevic'i yanına aldı. Saha içerisinde verdiği kararlarla saç baş yolduran maçın hakemi Serkan Çınar ve ekibi Trabzon kulübesinden önce tercümanı sonra da Yanal'ı tribüne çıkartarak ortamı gerdi.

Sessiz Trabzon'un ortaya koyduğu futbol kimseyi memnun etmezken sesli Trabzonspor ise uzatmada güldü. Yusuf'un serbest vuruştan kazandırdığı gol bordo mavililere hayat verdi.